1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Engelli öğrenciye, engelli aracı hediye edildi
Engelli öğrenciye, engelli aracı hediye edildi

Engelli öğrenciye, engelli aracı hediye edildi

Siirt Valisi Musa Çolak’ın girişimleri ile Hüseyin Altay adlı öğrenci engelli aracına kavuştu.

A+A-

Geçen ay anaokulunun açılışına katılmak üzere Siirt’e gelen Toplumsal Gelişim Merkezi Başkanı Saadet Gülbaran’dan yardım isteyen Hüseyin Altay adlı öğrenciye Üsküdar Belediyesi tarafından engelli aracı hediye edildi.

 

Engelli öğrenciye hayali olan aracı veren Vali Musa Çolak, “Hüseyin Altay öğrencimiz, eğitimine zor şartlarda devam ediyordu. Bu nedenle TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran Hanımefendi’den ilimizi ziyaretleri sırasında kendisinden yardım istedik. Sağolsun Üsküdar Belediyesinden temin ettiği engelli aracını Hüseyin’e hediye etmek üzere Valiliğimize gönderdi. Bende Hüseyin’i makamımda kabul ederek, kendisine verdim. Hüseyin evladımız bundan böyle eğitimine daha rahat bir şekilde devam edecektir.” dedi. 

 

Engelli vatandaşların da bu toplumun birer parçası olduğunu kaydeden Vali Çolak, “Engelli vatandaşlarımız da bizim insanımız, bu toplumun bir parçası, bizim evlatlarımız kardeşlerimizdirler. Biz onların da yaşantılarını daha rahat bir şekilde devam etmeleri çalışıyoruz.” diye konuştu.

 

Hüseyin Altay’ın babası Resul Altay da, kendilerine sahip çıktıkları için Vali Musa Çolak’a ve TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran’a teşekkür etti.

Bu haber toplam 1814 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!