1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Emniyet’ten Valiliğe ziyaret
Emniyet’ten Valiliğe ziyaret

Emniyet’ten Valiliğe ziyaret

Siirt Valisi Musa Çolak, Polis Haftası Etkinlikleri çerçevesinde İl Emniyet Müdürü Recep Güven, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Cumali Aslancan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

A+A-

 

Vali Musa Çolak, kendisini ziyaret eden İl Emniyet Müdürü ve diğer polis mensuplarına yönelik bir konuşma yaptı.
 
Vali Musa Çolak konuşmasında; “Türk Polis Teşkilatı’nın Vatandaşlarımızın huzur ve güveninin sağlanması, temel hak ve özgürlüklerin ön planda tutularak toplumun barış ve huzur içinde yaşamasının sağlanması gibi önemli görevleri yerine getirdiğini ifade etti.  Görevinizi yaparken önceliğiniz, demokratik-laik ve Sosyal bir Hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğü ile milletimizin birlik ve beraberliğini korumaktır. Polis teşkilatı bu görevini geçen 167 yılda başarı ile yerine getirmiştir. Gelecekte de aynı başarılı çalışmayı yapacağına yürekten inanıyorum. BİZİM HİZMET ANLAYIŞIMIZDA HER ZAMAN İNSANIN MUTLULUĞU VE HUZURUNU SAĞLAMAK TEMEL HEDEFİMİZ OLMUŞTUR. Vatandaşlarımızın sizlerden beklediği en önemli hususlardan biride, ihtiyaç duyduğu anda devletimizin şefkatini, adaletini,hoşgörüsünü ve tarafsızlığını sizin şahsınızda görmesi ve hissetmesidir.Bunu onlardan asla esirgemeyiniz.” dedi. 
 
Siirt’ in ülkemizin en huzurlu ve güvenli illerinden biri olduğunu belirten Vali Çolak, “İlimizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasındaki gayret ve başarılarından dolayı, başta İl Emniyet Müdürümüz olmak üzere, Siirt İl Emniyet Müdürlüğünde görevli tüm personeli bu vesileyle bir kez daha kutluyorum.” dedi.
 
İl Emniyet Müdürü Recep Güven ise yaptığı konuşmada; “Siirt Polis teşkilatının “İnsan Odaklı” çalıştığınını ifade ederek,halkımıza yönelik hizmetlerin sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilebilmesi için asayişten kaçakçılığa, örgütlü suçlardan trafik olaylarına kadar 24 saat esasına dayalı olarak büyük bir sorumluluk anlayışı içinde çalıştıklarını ifade ederek,Siirt’ te Polis’ in halkla bütünleştiğini ve bu konuda emniyet teşkilatı olarak sosyal destekli projeleri hayata geçirerek, gençlerimizin ve çocuklarımızın suça bulaşmalarını önlemekteyiz.” dedi.
 
Bu yıl ülke genelinde yapılan, genel uygulama projeleri arasında Türkiye ikincliği başarısı elde edildiğini belirten Güven, “Polis Haftası kutlama programı kapsamında 14 şehit ailemizi ilimizde ağırladık. Siirt halkı ilimizdeki şehitlerine sahip çıktığını bir kez daha göstererek, şehitlerimiz için okunan mevlit ‘te 53 hatim şehitlerimizin ruhuna okundu. Bu kadirşinas halka hizmet etmek en büyük onur ve en büyük şereftir. Her zaman Emniyet Teşkilatımızın yaynında olan ve bizlere her türlü desteği sağlayan ve halkla bütünleşmemizde bizlere öncülük eden sayın Valimize teşekkürlerimizi arz ediyorum.” şeklinde konuştu.
Bu haber toplam 2108 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!