1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Emniyet’te Huzur Operasyonları Devam Ediyor
Emniyet’te Huzur Operasyonları Devam Ediyor

Emniyet’te Huzur Operasyonları Devam Ediyor

Son günlerde meydana gelen terör olayları sonrasında Siirt Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan huzur operasyonları devam ediyor. Bu operasyonlar kapsamında yapılan çalışmalar hakkında Emniyet Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklama ş

A+A-

PKK/KONGRA-GEL terör örgütünün, sözde gençlik yapılanması içerisinde eylem ve faaliyetlerde bulundukları, bu çerçevede terör örgütünün üst düzey örgüt mensuplarının talimatları doğrultusunda, İlimiz merkezinde terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulunarak yolları çöp konteynırları ve taşlarla trafiğe kapattıkları, havai fişekli, Molotoflu ve taşlı saldırı eylemlerinde bulundukları, mahalledeki gençleri eylem yapmaları için organize ettikleri ve terör örgütü ve terörist başı lehine slogan atarak yasadışı eylem gerçekleştirdikleri tespit edilen şüphelilere yönelik 25.10.2011 günü yapılan operasyonda; E.K., H.A., M.E.S., M.T., A.K., K.C., E.B., A.S., M.K., A.E., K.A., İ.H.S., K.S., R.P., A.T. ve E.K. isimli 16 (on altı) şüpheli şahıs yakalanarak, Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda gözaltına alınmış, R.G. isimli şüpheli şahıs ise ikametinde olmadığından yakalanması mümkün olmamıştır.      

Şüphelilerin ikametlerinde ve üzerlerinde yapılan aramalarda; Harddisk, diz üstü bilgisayar, CD ve DVD’ler, cep telefonları, sim kartlar, hafıza kartları, flash bellek, Fotoğraf Makinası, misket (bilye), olay yeri çevresinde üstü kapalı vaziyette bulunan atılmaya hazır 35 adet havai fişek ile 1 adet içi boşaltılarak barutu alınan havai fişek, ayrıca K.A. isimli şüphelinin üst aramasında şeffaf poşet içerisinde bir miktar barut ele geçirilmiştir.

Yakalanarak gözaltına alınan yaşı küçük M.K. isimli şüpheli şahıs hakkında yürütülen başka bir soruşturma kapsamında Cumhuriyet Savcısının talimatları ile 26.10.2011 günü Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edilmiş olup şüpheli şahıs  “Kız Çocuğuna Cinsel İstismar” suçundan tutuklanarak ilimiz E tipi Kapalı Ceza evine teslim edilmiştir.

Gözaltına alınan ve yaşları küçük olan K.C., E.B., A.S., A.E., K.A., İ.H.S., K.S., R.P., A.T. ve E.K. isimli 10 (on) şüpheli şahıstan K.S., A.T. ve R.P. isimli 3 (üç) şahıs savcılıkça alınan ifadeleri akabinde 27.10.2011 günü serbest bırakılmış,  K.C., E.B., A.S., A.E., K.A., İ.H.S. ve E.K. isimli 7 (yedi) şahıs ise sevk edildikleri Sulh Ceza Mahkemesince  “Suç İşlemek Amacı İle Kurulan Örgüte Üye Olmak” suçundan tutuklanmışlardır.

Gözaltında bulunan M.E.S., H.A., M.T., E.K. ve A.K. isimli diğer 5 (beş) şüpheli şahıstan, M.E.S. ve H.A. isimli 2 (iki) şüpheli şahıs 28.10.2011 günü savcılıkça alınan ifadeleri akabinde serbest bırakılmış, M.T., E.K. ve A.K. isimli 3(üç) şüpheli şahıs ise sevk edildikleri Sulh Ceza Mahkemesince “Suç İşlemek Amacı İle Kurulan Örgüte Üye Olmak” suçundan tutuklanarak İlimiz E Tipi Kapalı Cezaevine teslim edilmişlerdir.

Bu haber toplam 2761 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!