1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. El becerisi ürünler sergisi düzenlendi
El becerisi ürünler sergisi düzenlendi

El becerisi ürünler sergisi düzenlendi

Siirt E Tipi Ceza İnfaz Kurumu hükümlüleri ile Açık Ceza infaz Kurumu hükümlülerinin yapmış oldukları “el becerisi ürünler sergisi” düzenlendi.

A+A-

Güres Caddesi, Garanti Bankası yanında bugün Saat: 15.00’te düzenlenen sergiye katılan Vali Çolak, aşağıdaki konuşmayı yaptı:

 

“Ceza infaz kurumlarımızın amacı hükümlülerin topluma kazandırılması, eğitimlerinin sağlanması ve mesleki birer beceriye sahip kılınmalarıdır. Esasen bu kurumların birer okul, birer atölye, birer fabrika olmaları gerektiğine inanıyoruz. Biz böyle görüyor ve bu yönde çalışmalar yapıyoruz.

 

Bireyleri suça iten en büyük neden eğitimsizliktir. Bundan dolayı ceza infaz kurumlarımızda hükümlü ve tutukluların eğitimine büyük önem veriyoruz. Eğitimlerini tamamladığımız hükümlü ve tutukluların üretime katılmalarını ve meslek sahibi olmalarını sağlamak amacıyla yeteneklerine uygun olarak meslek edindirmeye yönelik kurslar açtırıyoruz. Kısacası ceza infaz kurumlarımızın birer eğitim yuvasına dönüştürme gayretindeyiz.

 

Cumhuriyet Başsavcılığımızın koordinesinde yapılan El Becerisi Ürünler Sergisinde üretilen ve burada tanıtımı yapılan ürünler, el ürünü ve sanat değeri taşımaktadır. Bundan dolayı mahkûm kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Çok güzel çalışmalara imza atmışlar.

Ayrıca hükümlü ve tutuklulara mesleki eğitim verilmesinde emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum. Bu insanların edindikleri bilgilerle mesleki becerilerini kullanarak ortaya güzel ürünler çıkarmışlardır. Bende hükümlü ve tutukluların yaptıkları bu işlerle toplumsal hayata daha çabuk adapte olacaklarını görmenin mutluluğu yaşıyorum.”

Bu haber toplam 1969 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!