1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ekopolitik’in Siirt toplantısı 26 Şubat’ta
Ekopolitik’in Siirt toplantısı 26 Şubat’ta

Ekopolitik’in Siirt toplantısı 26 Şubat’ta

Ekopolitik, Türkiye’nin yanı sıra Siirt’te kentin genel sorunlarını masaya yatırıp tartışma zemini oluşturacak bir toplantı için kolları sıvadı.

A+A-

Siirt’te 26-27 Şubat’ta yapılacak olan toplantı ve paneli organize eden ve aslen Siirtli olan Galatasaray üni. Öğrencisi Şükran Beklim geçtiğimiz hafta sonu İstanbul SİDER’de yapılan Siirtli dernekler toplantısına katıldı. Siirtliler.Net’in davetlisi olarak toplantıya katılan Beklim, burada yaptığı konuşmada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Ekopolitik olarak mezkur/meçhul mesele hakkında araştırma yapıyoruz. Bu mesele kimilerine göre Kürt, kimilerine göre Doğu, kimilerine göre de terör meselesidir. Siyaset ve politika dışında bir çalışma olup bilimsel bir çalışmadır. Ekopolitik olarak aracılık görevi sürdürme niyetindeyiz. Yerelde önde gelen, konuştuğunda belli kişileri etkileyebilecek insanları bu araştırma konusuyla ilgili fikirlerini dinleyerek Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanı’na rapor halinde iletiyoruz. Siirt’te farklı kesimler bulunuyor. Biz bu manada herkesi bu çalışmaya katkıda bulunmasını sağlıyoruz. Toplantı sonrasında bile projeleriniz varsa bunları bize iletebilirsiniz. Siirt’in potansiyelinin unutulması, gazetelerde, yayın kuruluşlarında yer verilmemesi hepimiz için önemlidir.”

Hafta içerisinde Siirt’e gelerek 26-27 Şubat’taki toplantı için hazırlık çalışmalarını sürdürecek ekip toplantının hangi mekânda ve hangi saatlerde yapılacağıyla ilgili bilgileri Siirtliler.Net aracılığıyla paylaşacaktır.

26 Şubat Cumartesi (Halka kapalı, sadece davetliler katılabilecek)

27 Şubat Pazar (Halka açık, panel şeklinde yapılacak)

 

TOPLANTIYA KATILMASI MUHTEMEL İSİMLER

1) Bekir Berkay TÜRKAY
2) Cengizhan BAŞARAN
3) Dara TURHAN
4) Elif Tren ÖZER
5) Ekrem BİLEK
6) Emin TOPÇU
7) Eyüp GÜZEL
8) Ercan ERTEK
9) Fevzi SEVGİLİ
10) Fidan ÖZDOĞAN
11) Hacer ÇITAK
12) Hifzullah ERYEŞİL
13) İnan ÖZCAN
14) İzzettin OKTAY
15) İzzettin İÇİN
16) Kamil KUTLU
17) Kasım CEYLAN
18) Kenan ÖZBEY
19) Macit SEVGİLİ
20) Mehmet Ali ÖZEL
21) Mehmet EFE
22) Metin YARDIM
23) Mine KILIÇ
24) Pınar KARATAŞ
25) Remziye ELMA
26) Ömer ASLAN
27) Sabır TAŞ
28) Turgay DABAKOĞLU
29) Yelda IŞIKTAŞ
30) Zana AKSU

Bu haber toplam 2571 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!