1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitimdeki yükselişimiz dershaneleri bir araya getirdi
Eğitimdeki yükselişimiz dershaneleri bir araya getirdi

Eğitimdeki yükselişimiz dershaneleri bir araya getirdi

İlimiz Siirt’in bu yıl eğitimdeki şaşırtıcı ve sevindirici yükselişinin ardından önceki gün Siirt’teki dershaneler bir araya gelerek toplantı yaptılar.

A+A-

Toplantıya katılan dershaneler Türkiye genelinde ilimizin 56.sıradan 24.sıraya yükselmesini değerlendirdiler. Bu yıl 32 ili daha geride bırakan Siirt’in bu yükselişiyle ilgili 5 dershanemiz ortak bir basın duyurusu yayınladılar. Duyuruda aşağıdaki ifadelere yer verildi;

2010 LYS sonuçlarına göre Siirt’in sözelde il sıralamasında TÜRKİYE 2.Sİ, SAYISALDA 31. ve TM’DE 40. olması bizleri çok sevindirdi. Yıllardır en alt sıralarda olan Doğu illeri adına Siirt ve Bitlis’in listenin 1 ve 2 ciliği paylaşması önemli bir gelişmedir.

Bu başarıda Milli Eğitim, Öğretmen ve öğrencilerin katkısı kadar Siirt’teki özel eğitim kurumlarının katkısı da çok önemlidir. Siirt Valiliğinin SODES kapsamında 3 senedir dershanelere gönderdiği öğrenciler bir taban oluşturmuş ve sonuçta böyle bir başarıya ulaşılmıştır.

Hatırlanacağı gibi 2008’deki sınavda Siirt il sıralamalarında 76. Olmuştu.  2009 yılındaki sınavda ise 20 basamak birden yükselmiş ve 56 ncı olmuştu. 2010 LYS’de ise toplam ortalamayı ele alacak olursak 32 basamak yükselerek Türkiye genelinde 24 ncü sıraya yükseldik. Başarıda SODES katkılarını esirgemeyen eski valimiz Necati Şentürk’ün katkıları da oldukça büyüktür.

TOPLANTIYA KATILIP İLİMİZİN BAŞARISININ SEVİNCİNİ ORTAK YAŞAYAN DERSHANELER

AÇI DERSHANESİ – A.VAHİT KAYAR

BİREY DERSHANESİ – FATİH EKİNCİ

FEM DERSHANESİ – OĞUZHAN ŞAHİN

KÜLTÜR DERSHANESİ – HASİP OĞUZ

UĞUR DERSHANESİ – NURULLAH GEYİK

Bu haber toplam 2648 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!