1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitim-Sen Siirt Şubesinden ilginç açıklama
Eğitim-Sen Siirt Şubesinden ilginç açıklama

Eğitim-Sen Siirt Şubesinden ilginç açıklama

Geçtiğimiz hafta içerisinde Siirt’te içerisinde öğretmenlerin bulunduğu sivil otomobilin uzun namlulu silahlarla teröristler tarafından taranmasına sessiz kaldığı için eleştirdiğimiz Eğitim-Sen’den ilginç bir açıklama geldi.

A+A-

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta (30 Ağustos, Salı) ilimiz Siirt’ten Bitlis yönüne doğru gitmekte olan ve içerisinde öğretmenlerin bulunduğu sivil bir araç, yol kesen Pkk’lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla taranmış ve araçta bulunan bir öğretmen kolundan yaralanmıştı.

 

EĞİTİM-SEN SİİRT ŞUBESİNDEN İLGİNÇ AÇIKLAMA

Saldırıyla ilgili haberimizde “Eğitim-Sen’den Amasız bir kınama gelecek mi?” diye soru cümlemize fena halde bozulan Eğitim-Sen Siirt Şube yönetimi tarafından Siirtliler.Net’e yönelik yapılan yazılı basın açıklamasında “amacınız bizi karalamak” denilerek şu ifadelere yer verildi: “Doğan Haber Ajansı’nın polis olarak servis ettiği ve aynı tarihte Milliyet, Cnn ve birçok haber sitesinde bu şekilde verdiği bir haberi siz niye öğretmenlere ateş açıldı diye manipüle ettiniz?” 

 

KENDİ AÇIKLAMALARI BİLE KENDİLERİNİ YALANLADI

Öğretmenlerin bulunduğu sivil araca yönelik yapılan saldırı resmi makamlar tarafından da teyitli bir haberdir. Ayrıca “ama saldırı öğretmenlere yapılmamış ki…” şeklindeki açıklamanın ne anlama geldiği anlaşılamadı.

 

KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLEYİN

İsmine sendika denilen Eğitim-Sen Siirt Şubesi tarafından yapılan açıklamada “ama Doğan Haber Ajansı ve Milliyet gazetesi öyle yazmadı ki” denilse de Milliyet Gazetesi’nin o tarihteki haberinin ekran görüntüsünü aşağıda kamuoyuyla paylaşıyor ve sendikanın kamuoyundan özür dileme erdemini göstermesini umuyoruz. Ayrıca saldırıya uğrayan öğretmenler için de bir geçmiş olsun mesajı ile saldırıyı düzenleyen terör örgütü Pkk’ya da “amasız” bir kınama mesajı yayımlamalarını diliyoruz. 

 

İŞTE KAYNAK GÖSTERDİKLERİ MİLLİYET’İN HABERİ

milliyetgaz.jpg

 

AÇIKLAMALARINI SİLİP "HAYIR BİZ ÖYLE BİRŞEY YAZMADIK" DİYEREK İNKAR ETMESİNLER DİYE KENDİ AÇIKLAMALARININ EKRAN GÖRÜNTÜSÜ DE AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

egitimsen.jpg

Bu haber toplam 3298 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!