1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitim-Sen Siirt Şubesi fena çuvalladı
Eğitim-Sen Siirt Şubesi fena çuvalladı

Eğitim-Sen Siirt Şubesi fena çuvalladı

Siirt’te Pkk’lı teröristlerin uzun namlulu silahlarla taradıkları sivil araçta bulunan öğretmenle ilgili Eğitim-Sen Siirt Şubesi teröristleri kınamayıp “öğretmen değil polisti o” şeklinde açıklama yaptı. Gerçekler ise ortaya çıktı.

A+A-

30 Ağustos’ta Siirt’ten Bitlis’e doğru gittiği sırada yol kesen Pkk’lı teröristleri gördüğünde aracını ters yöne çevirerek kaçmaya çalıştığı sırada açılan ateş sonucu kolundan yaralanan öğretmen M.K. kaldırıldığı Baykan Devlet Hastanesi’nde tedavi gördükten sonra taburcu edildi.

Siirtliler.Net olarak bilgisayar ekranlarınıza taşıdığımız o tarihteki haberde “Eğitim-Sen bu olayı Amasız kınayacak mı?” diye soru sorduk. Terör örgütü Pkk’nın bu hain eylemine tepki göstermesini beklediğimiz Eğitim-Sen Siirt Şubesi, yaptığı yazılı açıklamada Siirtliler.Net’i yalan haber üretmekle suçladı. Terör örgütüne hiçbir (amasız dahi) kınama yapmadı. Aksine saldırıya uğrayanın öğretmen değil polis olduğunu açıkladı.

MİLLİYETİ REFERANS GÖSTERDİ AMA DOĞRU ÇIKMADI

Eğitim-Sen Siirt şubesi Siirtliler.Net’in “terör örgütünü kınayacak mısınız?” sorusunu manipüle etmek için Milliyet Gazetesi’ni referans göstererek “Saldırıya uğrayan öğretmen değil polistir” şeklinde kamuoyuna açıklama yaptı fakat o referans doğru çıkmadı. Dünkü haberimizde Milliyet Gazetesi’nin “Siirt’te öğretmene teröristler tarafından silahlı saldırı” şeklinde verdiği haberin ekran görüntüsünü okurlarımızla paylaştık.

O ÖĞRETMEN EĞİTİM-SEN ÜYESİ ÇIKTI

Eğitim-Sen Siirt şubesinin Siirtliler.Net’i yalancılıkla suçlamasının ardından şok bir gelişme yaşandı. Saldırıya uğrayan öğretmen M.K.’nın Eğitim-Sen üyesi olduğu ortaya çıktı.

EĞİTİM-SEN SİİRT ŞUBESİ ŞİMDİ NE YAPACAK?

Eğitim-Sen isimli sendikanın Siirt’teki şubesinin bu durum karşısında ne yapacağı merak konusu. Sendika yöneticilerinden şu tavır bekleniyor:

1)    Siirtliler.Net’ten ve kamuoyundan özür dile
2)    Saldırıya uğrayan o öğretmene geçmiş olsun ziyaretinde bulun ve özür dile.
3)    Terör örgütü Pkk’ya “amasız” bir şekilde kınama açıklaması yap.

 

EĞİTİM-SEN'İN SİİRTLİLER.NET'İ YALANCILIKLA İTHAM ETTİĞİ O AÇIKLAMASININ İLGİLİ BÖLÜMÜ

egitim-sen.jpg

Bu haber toplam 4378 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!