1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eğitim Destek Evleri kuruluyor
Eğitim Destek Evleri kuruluyor

Eğitim Destek Evleri kuruluyor

Siirt Belediye Meclisi, Eğitim Destek Evleri’nin kurulması yönündeki Kültür ve Sanat Komisyonu’nun önerisini kabul etti.

A+A-

Siirt Belediye Meclisi, yoğun göç nedeniyle ilde yaşanan sosyal, kültürel ve eğitim sorunlarını ortadan kaldırmak amacıyla Siirt’te yoksul aile çocuklarına yönelik 2011 yılında mahallelerde Eğitim Destek evleri kurulması yönündeki Kültür ve Sanat Komisyonu tarafından getirilen öneriyi oy birliği ile kabul etti.

 

Kasım ayı toplantısının yedinci gününde yoğun göç alan Siirt’te yaşanan işsizlik ve yoksulluğun yanı sıra gecekondulaşmanın yaşandığı kenar mahallelerde yaşanan sosyal, kültürel ve eğitim sorunlarını ortadan kaldırmak ve söz konusu mahallelerde ikamet eden ailelerin maddi imkansızlıkları nedeniyle çocuklarına istenilen düzeyde eğitim verememenin sıkıntısını çeken öğrencilere destek vermek amacıyla önerge hazırlandı.

 

Buna göre 2011 yılında hayata geçirilecek olan Eğitim Destek Evleri’nde öğrencilere ders takviyeleri ile hazırlık kurslarının verilmesinin yanı sıra sosyal aktiviteler düzenlenecek.

Bu haber toplam 1949 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!