1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eğitim-Bir-Sen Siirt meydan nöbetçilerine ikramda bulundu
Eğitim-Bir-Sen Siirt meydan nöbetçilerine ikramda bulundu

Eğitim-Bir-Sen Siirt meydan nöbetçilerine ikramda bulundu

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Siirt Şubesi tarafından, Siirt 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda, darbe girişimine tepki göstermek için alanları dolduran binlerce vatandaşa yemek dağıtıldı.

A+A-

Darbe girişiminin ilk gününden beri üyeleriyle diğer sivil toplum kuruluşlarıyla beraber Siirt 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na Demokrasi Nöbeti tutmak için gelen Vatandaşların Yemek, su, çay vb. ihtiyaçlarını karşılayan, meydandaki organizasyonda büyük katkısı olan, binlerce üyesiyle meydanları her gün dolduran Siirt Eğitim-Bir-Sen’in gösterdiği örnek davranışlar vatandaşların da takdirini topladı.

Pazar Günü Kirli İşgal Hareketine karşı Şanlı Direnişi taçlandırmak için Siirt 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na gelen vatandaşlara Siirt Eğitim-Bir-Sen tarafından bin yemek dağıtıldı.

Siirt Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Başkanı Murat Şeker; “Ülkemiz devletimiz ve milletimiz cumhuriyet tarihinin en zorlu zamanlarını yaşadığı şu günlerde devlet ve millet olarak bu zorlukları aşacağımıza olan inancımız, milletimizin büyük bir özveri ile hayatlarını dahi ortaya koyarak gösterdiği direnişi görünce ziyadesiyle artmıştır. Bölgemizde yaşanan onlarca acı ve zulüm batağına ülkemiz de sürüklenmek istenmiş, ancak milletin ve devletin dirayetli duruşu ile inşallah bu engellenmiştir. Siirt Memur-Sen olarak darbe kalkışmasının yaşandığı günden itibaren sorumlu sendikacılık ilkemizden hareketle diğer sivil toplum kuruluşlarıyla beraber alanda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden gelen her türlü gayreti gösterdiğimizi ifade etmek isterim.” Dedi.

Şeker; Cumhurbaşkanınca Çarşamba Gününe kadar uzatılan Demokrasi nöbetlerine hem üyelerinin katılımı ve desteği anlamında, hem de nöbete gelen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması anlamında binlerce üyeleriyle kirli işgal hareketine karşı katkılarının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da artarak devam edeceğini belirtti.

egitimbirsen1.jpg

Bu haber toplam 2636 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!