1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Egemen Bağış, İstanbul’da Siirtlilerle Buluşacak
Egemen Bağış, İstanbul’da Siirtlilerle Buluşacak

Egemen Bağış, İstanbul’da Siirtlilerle Buluşacak

İstanbul’daki Siirt Dernekleri, Devlet Bakanı ve AB Başmüzakereci hemşehrileri Egemen Bağış’ın onuruna düzenlenecek gece için toplandılar.

A+A-

Aralarında Siirt, Kocaeli ve Yalova’nın da bulunduğu İstanbul’da faaliyette bulunan toplam 23 Siirt derneğinin temsilcileri dün akşam İstanbul Dudullu’daki Ziya Şark Sofrası’nda bir araya gelerek Siirtliler Dayanışma Platformu oluşturdular.

egemen bağış siirtlilerle buluşuyor

Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel ile İstanbul SİDER Başkanı Aydın Candabakoğlu başkanlığında toplanan platform 6 Haziran Pazartesi günü Haldun Alagaş Spor Tesisi’nde “Egemen Bağış Siirtlilerle Buluşuyor” programının kararını aldılar.

KOORDİNASYON MERKEZİ: SİİRTLİLER.NET

Programla ilgili Koordinasyon Merkezi olarak İstanbul’daki Siirtliler.Net Ofisi karar kılındı. İlçelerden geceye katılacak olan dernek yöneticileri talep ettikleri otobüs sayısını Siirtliler.Net Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel’e bildirecekler. Geceyle ilgili tüm gelişmeler Siirtliler.Net sitesinden ve Facebook sosyal paylaşım ağından takip edilecek.

SİDER Başkanı Aydın Candabakoğlu

İstanbul’daki Siirt potansiyelini ortaya çıkarmak için bir adım olması için buradayız. Bireysel çalışmalarda çok başarılı olan bizler ne yazık ki kolektif çalışmalarda aynı başarıyı gösteremedik. Hemşehrimiz Egemen Bağış, İstanbul 1.Bölge’den Başbakan’dan sonra ikinci aday. Seçilememe gibi bir olasılık yok. Ancak bizler Siirt potansiyelini bu vesileyle ortaya çıkarmalıyız.

Av.Selim Ant (Şirvan Dernek Başkanı)

Bu birliktelikler seçimden seçime bir araya şeklinde olmamalı. Bu birliktelik hep devam etmelidir.

Sait Özkan (SEV Yöneticisi)

Toplantılarımızı aylık olarak düzenleyelim. Her ay bir dernekte buluşalım. Seçimden seçime olmasın bu buluşmalar. Egemen Bağış’ları çoğaltmamız lazım. Bir tane Egemen Bağış bize yetmez.

Emin Temiz (Ümraniye SİDER Başkanı)

İstanbul’da geniş bir nüfusa sahibiz ama birbirimizi tanımıyoruz. Bu bir ayıptır. Derneklerimiz organizeli bir şekilde buluşmalıdır.

Ömer Yılmaz

Siirtliler olarak ağır hareket ediyoruz. Sultanbeyli’de ciddi bir Siirtli potansiyeli var. Buralar dikkate alınmalıdır.

Vasfettin Sizer (Esenyurt SİDER Başkanı)

Sinoplular 16.sırada bulunan kendi milletvekili adayları için onbinlerce kişinin katıldığı gece düzenleyebiliyorlar. Egemen bey 2.sıradan aday ve oya ihtiyacı yok. Kendimizi gösterebilmeliyiz.

Nurettin Ertemel (Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı)

Bu etkinlik aynı zamanda Federasyon için de bir ön atılım olacaktır. Daha önce federasyon çalışmalarıyla ilgili Siirtliler.net’e bir açıklamada bulunmuştum. Derneklerimiz keşke dernekçiliğin hakkını verebilseler diye. Derneklerimizin tabelasının ön plana çıkamamasından dolayı sıkıntılıyız. Birçok Egemen’ler buralardan çıkacaktır. Hepsi lobi faaliyetleriyle mümkündür. Sinoplular, Tokatlılar müthiş geceler yapıyorlar kendi adayları için. Belki de son sıradaki adayları için düzenliyorlar bu geceleri. Ayrıca bir başka hususa dikkat çekmek istiyorum. Siirtliler.Net gazetesinin misyonu gerçekten çok önemli. Belki de burada bulunan derneklerimizin de üstünde bir misyonu var. Birçok gelişmeyi sayesinde öğrendiğimiz gibi kitlelere bu site üzerinden ulaşabiliyoruz. Egemen beyi Siirtli olarak destekliyoruz. Siyasi görüşünü benimsemeyen olabilir. Bu çok doğaldır. Ama siyasi görüşünden ziyade bir Siirtli hemşehrimize destek olacağız.

egemen bağış siirtlilerle buluşuyor

Bu haber toplam 4287 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!