1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Egemen Bağış, İstanbul’a öyle bir giriş yaptı ki…
Egemen Bağış, İstanbul’a öyle bir giriş yaptı ki…

Egemen Bağış, İstanbul’a öyle bir giriş yaptı ki…

Devlet Bakanı ve AB Başmüzakereci Egemen Bağış bugün İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan iner inmez Fatih’e hareket etti. Beraberinde yüzlerce İstanbul taksici esnafı kendisine eskortluk etti.

A+A-

Ankara’da sabah TV8 ekranlarında sunuculuğunu Erkan Tan’ın yaptığı “Erkan Tan ile Başkentten” programına katıldıktan sonra uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelen İstanbul 1.Bölge’den Başbakan Erdoğan’dan sonraki ikinci aday Egemen Bağış’a yüzlerce taksici esnafı eşlik etti. Havalimanında kendisini karşılayanlar arasında Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel de bulunuyordu.

Bağış’ı VIP girişinde İstanbul Taksiciler Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifine üye taksiciler, üzerinde “Taksiciler devam diyor”, “Taksicinin dostu Avrupa’nın kralı”, “Egemen Bağış 6 Haziran’da Siirtlilerle Buluşuyor” yazılı pankartlarıyla karşıladı.

“TAKSİCİLERLE ORTAK SORUNUMUZ KORSAN TAKSİ GİBİ KORSAN SİYASİLER”

9 yıldır taksicilerin kendilerini hiç yalnız bırakmadığını, her vatandaşın derdine koştuğu gibi kendilerinin de en yakın çalışma arkadaşları olduklarını ifade eden Egemen Bağış, “İstanbullu taksici esnafı, Türkiye’nin, İstanbul’un uluslar arası bir marka olması için çaba sarf ettiler. Onların en büyük sorunu korsan taksi. Siyasetin en büyük sorunu da korsan ve çakma siyasiler. Onun için taksicilerle ortak sorunlarımız var. Onun için ortak çalışacağız. Maalesef Türkiye’ye yanlış taksimetre kestiren, Türkiye’yi dolaştırmak, dolandırmak isteyen siyasiler var.” dedi.

Kooperatif başkanı hemşehrimiz Mustafa Silahyürekli de taksicilerin birinci derece turizm elçisi olduğunu, yerli ve yabancı turistleri ilk olarak taksicilerin karşıladığını ve onları İstanbul’un her köşesine götürdüğünü ifade etti. Silahyürekli, tüm taksici esnafı adına kendilerine verdiği destekten dolayı Egemen Bağış’a teşekkür ettiğini dile getirdi. Bağış, daha sonra Mustafa Silahyürekli’nin kullandığı 34 TAR 88 plakalı taksiye binerek, Florya Taksi Durağı’na gitti.

FATİH, KADINLAR PAZARI’NDA PANKARTLAR, AFİŞLER BAĞIŞ İÇİN ASILMIŞTI

Büyük çoğunluğunu Siirtlilerin oluşturduğu yüzlerce kişi Bağış’ı Fatih İlçesi, Kadınlar Pazarı girişinde beklediler. Kadınlar Pazarı’na gelen Bağış’ Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Belediye Meclis Üyeleri Siirtli hemşehrilerimizden Abdulhamit Şeker ve Abdulbasit Aydın kendisini karşılayanlar arasındaydı.

6 HAZİRAN İÇİN HER YER AFİŞ VE PANKARTLAR ASILDI

6 Haziran Pazartesi günü “Egemen Bağış Siirtlilerle Buluşuyor” şöleni için hazırlıklarını sürdüren Siirtliler Dayanışma Platformu tarafından İstanbul’un birçok ilçe ve semtlerine afiş ile pankartlar asıldı.

 

Bu haber toplam 3466 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!