1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Editörümüz Türkay’a 1.sıra Milletvekilliği adaylık teklifi
Editörümüz Türkay’a 1.sıra Milletvekilliği adaylık teklifi

Editörümüz Türkay’a 1.sıra Milletvekilliği adaylık teklifi

SP'den birinci sıra milletvekili adaylık teklifi alan editörümüz, "ben doktor olarak Siirtlilere hizmet vermeye ve dualarını almaya devam etmek istiyorum" dedi.

A+A-

Editörümüz Türkay’a 1.Sıra Adaylık teklif edildi

                Siirtliler.Net Sağlık-Aile Editörü ve e-gazetemizin yazarlarından Uzm.Dr.Aylin TÜRKAY’a Saadet Partisi Siirt İl Başkanı Nafih NALBANT tarafından 1.sıradan milletvekili adaylığı teklif edildi. Siirt’in sevilen doktorlarından biri olan Dr.Aylin Türkay mütevazi tavırları, çalışkanlığı ve yardım severliği ile tanınmış, her kesimden Siirtlilerin gönlünde taht kurmuş biri olarak biliniyor.

Görev yaptığı 5 yıl boyunca yüz binin üzerinde Siirtlinin şifa bulmasına vesile olan Dr.Aylin Türkay, bu teklif karşısında şeref duyduğunu belirterek Milletvekilliği adaylık teklifini nazikçe geri çevirdi.

Adaylık teklifini geri çevirme nedenini sorduğumuz Uzm.Dr.Aylin Türkay sorumuza şöyle cevap verdi:

            “Bir doktor olarak Siirtlilere hizmet etmek ve onların dualarını almak zaten beni yeterince memnun ediyor, Allah’ın bize verdiği cüzi akılla insanların şifa bulmasına vesile olup  onları mutlu etmek, kutsal mesleğimin gereklerini yerine getirmek şu anda benim için en öncelikli durum. Ayrıca vekilliğe benden daha layık Siirtlilerin olduğuna inanıyorum. Siirtli olmamam ve Siirtli bayanların içinde çok değerli bireylerin olduğuna inanmam teklifi geri çevirme sebeplerim arasında sayılabilir.”

            Konu hakkında görüştüğümüz İl Başkanı Nafih Nalbant ise Saadet Partisi Siirt İl Yönetimi olarak Siirt Milletvekili adaylarından en az bir adayın başörtülü bir aday olması konusunda yönetim kararı aldıklarını ve adaylık konusunda akıllarına ilk gelen kişinin şahsiyeti, çalışkanlığı ve Siirt halkı tarafından çok sevilmesiyle bilinen Uzm.Dr.Aylin hanım  olduğunu belirterek bu seçim döneminde muhakkak bir başörtülü bayan adayla seçime girmek istediklerini ifade etti.

Bu haber toplam 4250 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!