1. YAZARLAR

  2. Murat Bilgin

  3. Dünden bugüne
Murat Bilgin

Murat Bilgin

Yazarın Tüm Yazıları >

Dünden bugüne

A+A-

Dün'ümüz siyaseti ile günümüz Siyaseti arasında yüzde yüz değişimini 2000 li yılların başında tanıdık. Ak Parti'nin hayatımıza girdiği andan Bu güne aradaki farkları bugün daha iyi görebiliyoruz. Dün'ümüzde Milletvekili'nin kendi il'ini ziyareti esnasındaki protokol Vali ile başlar, tüm Kamu Kuruluşu Müdürleri ile devam eder Sendika ve Odalar Başkanları ile biterdi. Yani yaklaşık yüz metre kadar ip gibi dizilirdiler. Tabiri caizse "hizmeti" Milletvekiline, teşkilata vatandaş yapardı. Günümüzde ise bunun böyle olmadığını alenen görebiliyoruz. Milletvekilinin ve teşkilatın vatandaşa hizmet etmek için gayretlerini ve mücadelelerini görebiliyoruz. Dünümüzde Milletvekili denildiğinde akla gelen ilk şeyler iş, mevki, tayin olurken bugün vatandaşın herşeyi sorgulaması, fikrini dile getirebilmesi değişimin olduğunun göstergesidir.

Bu kalıplaşmış istekler dışına çıkabiliyor, teşkilatı sorgulayabiliyor, yatırım istiyor ve en önemlisi hizmet için bende varım diyebiliyor. Hizmet için görev istiyor. Yani bilindiğinin aksine siyaset eski siyaset değil artık.

Yakın zamanda Ak parti yola Özgür başkanla yola devam kararı aldı. Öncelikle hayırlı olmasını dilerim. Özgür başkan Siirt'in ileri gelen ailelerinden, hali vakti yerinde, temiz ve düzgün bir insan olduğu aşikardır. Onu bu görevde her türlü oyun ve kumpasa rağmen desteğini en üst düzeyde sunan sayın Yasin Aktay hocamızada sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Birlik ve beraberlik içinde sürdürülen her türlü dava mutlaka hedefe varır. Bunun en güzel örneğini bu konuda yaşadık. Şimdi ise önümüzdeki süreç için teşkilatın tekrardan yapılanması var gündemde. Bu konudaki hassasiyetler göz önünde bulundurulacaktır. Hatır gönül işi ile dava yürümez. Dava; hedeftir, gayrettir, hizmettir ve buda Öncelikle dava şuuru ile yapılmalıdır. Bu türlü oluşumun fayda sağlayacağından eminim. Görev istenmez; Verilir, böyle oluncada hizmete ve dava'ya katkısı sağlar düşüncesindeyim. Ve bu yönde olacağını umuyorum. Yakından takip ettiğim kadarı ile Sayın Vekilimiz Yasin Aktay hocamızın Memlekete hangi hizmeti, hangi yatırımı, hangi sosyal destekleri getirebiliriz, yapabiliriz diye uğraşı, çabası ve gayretini yakından gördüğüm ve bildiğim için; Bu tempoya ayak uydurabilecek azimli, güçlü ve yorulmak bilmeyen, tek amacının hizmet etmek olduğunu bilen ve düşünen bir oluşumun getirilmesini canı gönülden isterim. Ve öyle olacağı kanaatindeyim.

Önümüzdeki sürecin ne derece zor olacağını herkes tahmin edebiliyordur. 2019 Seçimlerinin sadece Ak parti ve muhalefet arasında değil, Avrupa, Amerika, terör ve muhalefet koalisyonuna karşı yapılacak olan bir seçimdir. Ve çok çetindir. O sebepten dolayı herzamankinden daha sıkı daha özverili ve kişisel çıkarlardan ve makamlardan ziyade, hizmeti ön planda tutup o şuurla çalışan ekibin olmasını temenni ederim.

Bizim başka Siirt'imiz yok. Belki siirt'imizde bişey yok ama bundan sonra ne olsun ne yapalım Siirt'imize düşüncemiz, fikirlerimiz, projelerimiz ve hedeflerimiz var. Yeter ki el ele verelim, destek olalım birbirimize. Kalın sağlıcakla...

Bu yazı toplam 2462 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
2 Yorum