1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Düğünde çıkan kavgada ölenler defnedildi
Düğünde çıkan kavgada ölenler defnedildi

Düğünde çıkan kavgada ölenler defnedildi

Siirt’te önceki gece Kooperatif Mahallesinde Düdiran aşiretinin düğününde başlayan tartışmanın bıçaklı kavgaya dönüşmesinin ardından ölen 2 kişi defnedildi.

A+A-

Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’nda otopsilerinin yapılmasından sonra sabah Siirt’e getirilen Mehmet Can Tetik (31) ve Mehmet Şirin Tetik (28), Şeyh Musa Mezarlığı’na defnedildiler. Feryatlar arasında gerçekleştirilen cenaze törenine binlerce kişi katıldı.

 

Siirt Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada olayla ilgili olduğu düşünülen 5 kişinin de aranması çalışmalarına başlandığı belirtildi. Yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi.

 

BASIN AÇIKLAMASI

 

17.10.2010 günü saat 23:45 sıralarında İlimiz Evren Mahallesi Eğitim Tipi Sağlık Ocağı önünde meydana gelen Bıçakla Kasten Adam Öldürme olayı ile ilgili olarak;

 

Olayın Müdürlüğümüze intikal etmesinden sonra bahse konu yere gidilerek yapılan çalışmalarda olay yerinde iki grup arasında kavga çıktığı, çıkan kavga neticesinde M.T, M.Ş.T, L.T ile M.C.T  isimli şahısların bıçak ile yaralandıkları tespit edilmiş ve şahıslar Siirt Devlet Hastanesine intikal ettirildiklerinde M.C.T ve M.Ş.T isimli şahıslar yaşamlarını yitirdikleri anlaşılmıştır.

 

Siirt Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğünce ilimiz de meydana gelen yukarıdaki bahse konu olayın aydınlatılabilmesi için yapılan çalışmalarda;

 

Olayın, Kooperatif Mahallesinde saat 20:00 sıralarında yapılan bir düğünde kız meselesi yüzünden tartışmanın çıktığı ve çıkan tartışma neticesinde T.T isimli şahsın yaralandığı ve T.T nin tedavi amaçlı ilimiz devlet hastanesine gittiği, durumunu öğrenen yakınlarının hastaneye geldiği ve olayın failleri olduğunu değerlendirdikleri şahıslarla telefonla görüşerek saat 23:45 te Evren Mahallesinde buluştukları ve aralarında kavga çıktığı, çıkan kavgada M.C.T ve M.Ş.T isimli şahısların bıçakla yaralanarak hastaneye intikal ettirildikleri ve burada yaşamlarını yitirdikleri ayrıca M.T ve L.T. isimli şahısların ise yaralandıkları anlaşılmıştır.

 

Olayla bağlantısı bulunduğu değerlendirilen Ö.E-H.E-İ.E-M.E-M.Z.E isimli şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Bu haber toplam 4711 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!