1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Düderan lideri Mehmet Tetik ile Siirt üzerine söyleşi
Düderan lideri Mehmet Tetik ile Siirt üzerine söyleşi

Düderan lideri Mehmet Tetik ile Siirt üzerine söyleşi

Hüdapar’ın 2014 yılındaki Siirt Belediye Başkan Adayı ve aynı zamanda Düderan aşiretinin Siirt’teki kanaat önderi olan Mehmet Tetik ile Siirt üzerine kısa bir söyleşide bulunduk.

A+A-

Mehmet Tetik, Siirt’te tanınan ve değer verilen bir isim olarak bilinir. 2014 yılında Hüdapar’ın Siirt Belediye Başkan Adayı olarak siyasi rol üstlendi. Belediye başkanlığını kazanamayacağını bile bile seçim döneminde partilileriyle birlikte ilçe ilçe, köy köy ziyaretlerde bulundu. Hüdapar olarak halen gerek Siirt il merkezinde esnaf ziyaretleri gerekse de ilçelerde köy ziyaretlerini sürdürerek vatandaşları dinliyor.

Mehmet Tetik ile yaptığımız söyleşide ziyaret ettikleri vatandaşların neler anlattıklarını sorduk. İlimizde ve bölgemizde yaşanan terör olaylarına karşı gerek Pkk gerekse de Fetö’nün bölgemizi ciddi derecede mağdur ettiği, bununla beraber devletin güvenlik politikalarında da zaman zaman mağduriyetler yaşandığını ve bunun en somut örneğinin Bylock’tan dolayı mağduriyetleri sonlandırılan 11 bin insanın olduğunu dile getiren Tetik, ilimiz için işsizlik sorununa çözüm bulunması gerektiğini ve yatırımların ilimize kazandırılması hususunun altını çizdi. Kayyum Belediyeciliği konusunda da vatandaşların görüşlerini Siirtliler.NET’e aktaran Tetik, “Kayyum Belediyelerine büyük sorumluluklar düşmektedir” dedi.

Söyleşimizi aşağıdaki video dosyamızdan izleyebilirsiniz...

 

Bu haber toplam 4099 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
4 Yorum