1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DTP’liler Sine-i Millet’e gitmekten vazgeçti
DTP’liler Sine-i Millet’e gitmekten vazgeçti

DTP’liler Sine-i Millet’e gitmekten vazgeçti

Kapatılma durumu karşısında “Sine-i Millet”e döneriz açıklamalarında bulunan ve Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılma kararının hemen ardından “Sine-i Millet”e dönme kararında ısrarlıyız bunu yapacağız” şeklinde açıklamalarda bulunan DTP, bu kararından v

A+A-

TBMM’de milletvekillerinin istifa ederek milletin sinesine dönmesi anlamına gelen Sine-i Millet, parlamentoyu seçime zorlamak için tercih edilen bir yoldur.

 

DTP’NİN VAZGEÇECEĞİNİ YAZMIŞTIK

 

DTP’nin “Sine-i millete kesinlikle döneceğiz” yönünde açıklamalarına rağmen13 Aralık 2009 tarihli “Nedir bu Sine-i Millet” başlıklı Siirtliler.Net’in haberinde aksi yönde tespitlerimizi yazmış ve “DTP’nin bu kararından vazgeçeceğini” dile getirmiştik.

 

13 Aralık 2009 tarihli haberimizden özet :

TBMM’de milletvekillerinin istifa ederek milletin sinesine dönmesi anlamına gelen Sine-i Millet, parlamentoyu seçime zorlamak için gidilen bir yoldur. Ama Türkiye’de hiçbir zaman işe yaramamıştır. Bugün Sine-i Millet’in mecliste işe yaraması için 276 oy gerekir. Ak Parti’nin 355 oyu var. Haliyle bu karar meclisten geri döner.

 

CHP’nin, sine-i millete dönebilmesi için toplumsal baskı kurması şarttır. Ama ortada o baskıdan eser yok. Yarın öbür gün CHP grubu istifa ederse Ak Parti “meclisi boş bıraktılar, bugün muhalefet edemeyen yarın nasıl iktidar olacak” diyecek ve Baykal’ın ipini çekecektir.

 

Haberimizin Linki:

http://www.siirtliler.net/goster.asp?nereye=yazioku&ID=230

 

Bu haber toplam 1961 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!