1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DTP Siirt mitingi şölen havasında geçti
DTP Siirt mitingi şölen havasında geçti

DTP Siirt mitingi şölen havasında geçti

Haftalar öncesinden miting duyurusunu yapan DTP Siirt Teşkilatı, Siirt Milletvekili Osman Özçelik ve DTP Eş Başkanı Emine Ayna’nın da katılmasıyla il binası önündeki caddede dün gerçekleştirdi.

A+A-

SİİRTLİLER.NET / 17.03.2009  

 

Saat 12:00’de başlanılması beklenen miting programı için çoğunluğunu genç ve bayanların oluşturduğu partililerin saatler öncesinden miting alanında toplanarak Kürtçe müzikler eşliğinde tam bir şölen havasında kutlamalarıyla başladı.

 

Saat 13.00 sıralarında miting alanına giren parti otobüsü partililerin yoğun tezahüratlarıyla karşılandı. İdil ve Şırnak Belediye Başkan adaylarının da konuk olarak katıldığı mitingde “daha çok kadın, daha çok demokrasi”, "Özgür düşünen, cesaretle mücadele eden, direngen Kürt kadınlarıyız" pankartları asıldı.

 

SADAK KÜRTÇE SESLENDİ

 

DTP Siirt Belediye Başkan adayı Selim Sadak’ın miting konuşmasını Kürtçe yapması Siirtliler arasında “demekki DTP tamamen Kürtlerin oylarına taliptir, Kürtler dışında kimsenin oyunu istemiyor” şeklinde değerlendirilmesine neden olmuştur.

 

Yaklaşık 6-7 bin kişinin katıldığı mitingde konuşma yapan DTP Eş Başkanı Emine Ayna yaptığı konuşmada Ak Parti hükümetinin Siirt’te hezimet içerisinde olduğuna, belediyeciliği başaramadıklarına dikkat çekti.

 

OSMAN ÖZÇELİK MİTİNG SONRASI

SİİRTLİLER.NET’E DEĞERLENDİRME YAPTI

 

Miting sonrasında DTP Siirt Milletvekili Osman Özçelik mitingle ilgili Siirtliler.Net kameralarına şu açıklamalarda bulundu : “Mitingimiz beklediğimiz gibi kitlesel ve coşkulu geçti. Kitlemizin kararlılığı bize güç verdi. Halkımız artık sorumluluğunun bilincinde. Tüm derdimiz Siirt’te halkın yönetime gelmesidir. Gayemiz bugüne kadar çözülemeyen Siirt sorunlarının halkla birlikte demokratik katılımcılık anlayışı içerisinde çözülmesini sağlamaktır. Siirt halkına teşekkür ediyorum. Siirt’te oturan herkes aynı kaderi paylaşıyor. Yerlisiyle, Koçeriyle , Botanlısıyla Siirt hepimizindir. Kentimizin yerel yönetim hizmetlerini en iyi şekilde yapacağız. Halkımız bize inandı ve coşkusunu gösterdi. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Bu haber toplam 2669 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!