1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DTP Genel Başkanı Ahmet Türk kararı değerlendirdi
DTP Genel Başkanı Ahmet Türk kararı değerlendirdi

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk kararı değerlendirdi

Anayasa Mahkemesi’nin kapatma kararını açıklamasının ardından DTP Genel Merkezi’nde açıklama yapan Parti Genel Başkanı Ahmet Türk, “hiçbir şey bitmedi, demokratik mücadelemize devam edeceğiz.” dedi.

A+A-

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, gerekli açıklamaları partisinin yapacağını belirterek kameralara şu açıklamalarda bulundu:

 

“Başından beri söyledik Türkiye olarak sancılı bir süreç yaşıyoruz. Elbetteki demokratik siyasetin önünü kapatmak bir umutsuzluğu derinleştirir. Ama biz her şeye rağmen Türkiye’nin birgün barışı yakalayacağına inanıyoruz. Bizim özlemimiz bu sancılı sürecin uzamamasıdır. Herkesin yeniden düşünmesi gerekiyor. Türkiye’de halkları kucaklaştıracak bir anlayışı egemen kılma mücadelesindeyiz. Türkiye, parti kapatmakla bu sorunu çözemez. Ortak akılla, diyalogla sorunlar çözülebilir. Mutlaka demokrasi ve barış zafere ulaşacaktır. Böyle bir süreci yaşamak elbetteki insanlarda bir kırılma meydana getirir. Bu kırılmanın çok daha yükseklerde yaşanmaması için hepimiz hassasiyetle davranmak zorundayız. Amacımız sorunun çözümüdür. Benim yasaklanmış olmam siyasetin, demokratik mücadelenin biteceği anlamına gelmez.”

Bu haber toplam 1862 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!