1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DTP Adayı Selim Sadak, Siirtliler.Net'i ziyaret etti
DTP Adayı Selim Sadak, Siirtliler.Net'i ziyaret etti

DTP Adayı Selim Sadak, Siirtliler.Net'i ziyaret etti

DTP Siirt Belediye Başkan Adayı Selim Sadak, İl Başkanı Abdurrahman Taşçı Siirtliler.Net büromuza nezaket ziyaretinde bulunarak bazı değerlendirmelerde bulundular.

A+A-

Başkan adayı Selim Sadak’ın değerlendirmeleri partisinin seçim çalışmalarından daha çok mevcut belediye yönetimine eleştiriler üzerineydi.

 

Daha önce yine kendi partilerinden olan Siirt Belediye Başkanı Selim Özalp 2002 seçimlerinde Belediye Başkanlığından istifa ederek Belediyeyi yarı yolda bıraktı ve yerine Ahmet Ete’yi bıraktı. Milletvekilliği için adaylığını koydu. Selim Sadak’a aynı soruyu yönelterek “Siz de önümüzdeki milletvekilliği döneminde belediyeyi bırakarak milletvekilliği için aday olacak mısınız?” diye sorduk. Başkan Adayı Sadak bu sorumuza şöyle yanıt verdi : “Siirt için yarın değil öbür gün değil milletvekilliği, Başbakanlık teklif etseler bana ben Siirt’te hizmete doyduk demeyinceye kadar hiçbir yere gitmeyeceğim.”

 

 

İşte Sadak’ın Siirtliler.Net’e yaptığı değerlendirmelerden notlar

 

Kadına önem veriyoruz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kadın kollarımız tarafından organize edilerek çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır. Parti olarak kadına hak ettiği değeri veren bir partiyiz. Bildiğiniz üzere kazanılma ihtimali yüksek olan 19 yerde kadın belediye başkan adayımız var ve ayrıca 8 tane de kadın milletvekilimiz var.

 

16 Mart’ta Miting Yapılacaktır

Partimizin Siirt mitingini 16 Mart’ta yapmaya karar verdik. Birçok milletvekilimizle birlikte Eşbaşkanımız Emine hanım, Siirt mitingine eşlik edeceklerdir. Genel Başkanımız Ahmet Türk ise başka yerde olacağından Siirt mitingine iştirak edemeyecektir.

 

Başbakanın Mitingi Fiyaskoydu

Başbakan seçim alanında konuşurken sinevizyonda kendisini izliyordum. Ak Parti platformuyla iş bankası arası 50 metredir. Ama sinevizyonda o görüntü sanki 1 km. gibi gösteriliyor. Mitinge gelenler Batman, Şırnak ve Urfa’dan getirilmişlerdi. Başbakan’ın konuşmasını hiç samimi bulmadım. Başbakan, Batman’ın çamurlarından bahsediyordu. Niye Siirt’in çamurlarını görmedi. Başbakan Siirt’ten seçildiğinde ben cezaevindeydim ve sevinmiştim. Hizmet anlamında Siirt örnek bir vilayet olacak diye düşündüm. Ama düşündüğüm gibi olmadı.

 

Belediye Yolsuzluklar İçinde

Belediye bürokratları gitmişler halı temizleme faturası almışlar. Bu faturanın tarihini ve seri numarasını kendilerine verdik. Halı-Kilim temizleme atölyesinde oto yedek parçası mı satılır.

 

Siirt Belediyesi’nde Vicdan Yok

Siirt halkı çamur içinde gezerken, evinde su akmazken benim evimin önünde çamur yoksa ve evimin suları akıyorsa bu insanlık dışı bir şeydir, vicdansızlıktır. Bir insan yolda yürürken yere tükürmenin çok ayıp bir şey olduğunu içselleştirmelidir. Ama bu bilinci kimin kazandırması gerekiyor, tabiki belediyenin. Mevcut belediye nasıl bir belediyedir ki halk arasına çıkmamış, gençlere bir seminer vermemiş, kadınlarla konuşmamış, Araplarla konuşmamış, Kürtlerle, Koçerlerle konuşmamış. Temizlik kültürü oluşturulamamış Siirt’te. Herkesin kendi sokağını temiz tutma anlayışı oluşturulmamış. Böyle olunca da Mervan Gül doğal olarak halk desteğini kaybetmiştir. Halk desteğini kazanamayan belediye ne yapabilir ki?

 

Size Diyarbakır’dan bir örnek vermek istiyorum. 40-50 yıldır Devlet, surları temizleyecek ve Diyarbakır’ın profilini ortaya çıkaracaktı. Ama bir türlü bunu başaramıyordu. HADEP’li belediye yönetimi alınca kollar sıvandı. 2 aylık bir çalışmayla sivil toplum kuruluşlarıyla, esnafla, kanaat önderleriyle görüşüldü ve o güne kadar kimsenin alamadığı o radikal karar alınarak Diyarbakır’ın surları ortaya çıkarıldı.

 

Biz Siirt Belediye Başkanlığı’na seçildiğimizde katılımcı belediyeyi sağlama gayretinde olacağız. Esnafla, sivil toplum kuruluşlarıyla, devlet kurumlarıyla, kanaat önderleriyle bir araya gelerek çözümler konusunda onların da katkısını sağlayacağız.

 

Ayrımcılık Yapmayacağız

Kimse benden kadro beklemesin. “Çocuğumu işe al, falan adamı kayır, ona ayrıcalık tanı” diye kimse gelmesin. Hizmetin siyaseti olmaz. Sağcısıyla, solcusuyla memlekete hizmet etmek için kolları sıvayacağız. Bir toplum çağdaş ve yaşanabilir bir toplum olabilmesi için önce kendi arasında barışık olmalıdır. Belediyecilikte “Yapamadım” diye bir mazeret olamaz. Yapmak zorundasınız. Örneğin biz seçim büromuzun dördüncüsünü açmak için arkadaşlara görev verdik. Kısa bir süre sonra arkadaşlar gelerek “yer bulamadık” dediklerinde bu mazereti kabul etmedim. “Bulacaksınız” dedim. Nitekim baktık ki yer bulamıyoruz çadır açılması talimatını verdim. Uygun bir yer yoksa çadırda yapılacaktır seçim çalışması. Mazeret kabul etmiyorum yani.

 

Belediyeyi aldığımızda ilk gündem

İlk gündemimiz belediye içerisinde bir iç dizayn yapmak olacak. Ekibi ve personeli düzenleyeceğiz. Her bürokrat kendi görevini net bilecek.

 

 

Zafer İşaretlerini Kaldırdık

Belediyeyi aldığımızda halkımızdan 2 yıl süre istiyorum. Bu vesileyle tüm tabanımızdan hiçbir mitingde zafer işareti yapmamalarını istedim. Zafer işaretlerini şimdilik kaldırdık. Ama 2 yıl sonra herkes hizmeti görecek ve o zaman zafer işaretlerini yapacaklardır.

 

Sayın Sadak son cümlelerini şu sözlerle tamamladı : “Partimizin Siirt’e ihtiyacı var. Biz her halukarda Siirt’i boş bırakmayacağız.”

 

DTP Adayı Sadakın Siirtliler.Net üzerinden gençlere bir de çağrıda bulundu. Sadak yaptığı çağrıda:  "Gençler olumlu olumsuz tüm sorularını, beklentilerini internet sitesinden bize gönderebilirler. Ben seçim çalışması dolayısıyla her ne kadar çok iyi takip edemiyorsamda arkadaşlarımız bize bildiriyorlar. Biz buradan gelen sorularınızı cevaplandırmaya çalışacağız"

03.03.2009  

Bu haber toplam 1939 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!