1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DTP Adayı Sadak, seçime yönelik değerlendirmede bulundu
DTP Adayı Sadak, seçime yönelik değerlendirmede bulundu

DTP Adayı Sadak, seçime yönelik değerlendirmede bulundu

DTP Siirt Belediye Başkan Adayı Selim Sadak ve Gökçebağ Beldesi eski DTP Belde Başkanı Seyfettin Aydın ile birlikte Siirtliler.Net’i ziyaret ederek seçime yönelik çalışmalarından bahsettiler.

A+A-

Seçim stratejileriyle ilgili çeşitli ipuçları veren Sadak, sorularımıza da yanıtlar verdi.

 

BELEDİYECİLİĞE YABANCI DEĞİLİM

 

Siyasetin değişik kademelerinde vazifeler yaptım. Belediye Başkanlığı yapmadım ama belediye başkanlarına brifingler verdim, seminerler verdim.

 

SİİRT BELEDİYECİLİK ANLAMINDA SINIFTA KALDI

 

Siirt önemli illerimizden birisidir. Kültür merkezidir. Ancak Siirt hak ettiği adımlarla yürüyemedi ve olgunlaşamadı. Eskiden siirtte az imkanlara rağmen bir şehircilik kokusu vardı. Ama şimdi kendi sokağına, evine bağlılık kalmadı. İstikrarsızlık, basiretsizlik ve boşvermişlik var.

 

PARTİM BENİ UYGUN GÖRDÜ

 

Partim aday olarak beni gördü. Burada parti tabanını toparlayabilecek kişi olarak beni uygun gördüler.

 

HERKES BU ŞEHRE SAHİP ÇIKACAK

 

Ben Belediye Başkanı olursam sadece belediye başkanı değil, aynı zamanda bir zabıta olacağım, çöpçüsü olacağım. Tüm belediyecilik hizmetlerinde sivil toplum örgütleri, devlet kurumları ve kanaat önderleriyle ortak hareketlerde bulunacağım.

 

YÖNETİMDE İSTİKRAR, HİZMETTE ADALET

 

Başarılı olmak için yönetimde istikrar ve hizmette adalet şarttır. Kimseye gebe kalmadan bir belediyecilik yapacağız. İhaleleri kendi akrabalarıyla değil, Siirt insanıyla, Siirt esnafıyla paylaşan bir anlayışı hakim kılacağız. Çözüm yollarını halk ile birlikte yapacağız. Seçilirsek en çok 2 yıl içerisinde Siirt’te belediye var dedirteceğiz.

 

YENİLİRSEN YIKILMA, KAZANIRSAN ŞIMARMA

 

Dedemin bana söylemiş olduğu bir söz benim şiarımdır. Dedem benden : ‘Yenilsende yıkılmasan, kazansan şımarmasan ve ideallerinden vazgeçmezsen seçim için kesenin ağzını açarım’ şeklinde söz istemişti. Bu söz benim kulağıma hep küpe oldu.

 

CHP ADAYI OKTAY’IN DTP’YE OLAN ELEŞTİRİSİ

 

Bize ithal yakıştırması yapılmaya çalışılıyor. Oysa Şırnak, düne kadar Siirt’in bir ilçesiydi. Ben Siirt’liyim, ticarete burada başladım. Sayın Oktay’ın DTP’li seçmenlerine içinizde bu ili yönetecek kimse olmadığı için dışarıdan birini getirdiniz şeklindeki eleştirisiyle ilgili polemik yapmak istemiyorum. Her Siirtli kadar ben de Siirtliyim. Benim köyüm Siirt’e 75 km. uzaklıkta, Şırnak’a ise 81 km. uzaklıktadır.

03.02.2009  

Bu haber toplam 1426 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!