1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DSP’den Siirtliler.Net’e ziyaret
DSP’den Siirtliler.Net’e ziyaret

DSP’den Siirtliler.Net’e ziyaret

DSP Siirt İl Başkanı Hifzullah Yeşil ile Siirt Milletvekili adayı Seyfettin Kol, Siirtliler.Net’e nezaket ziyaretinde bulundular.

A+A-

Yeni kurulan Siirtller.Net Derneği’nin çalışmalarını yakından takip edip takdirle karşıladıklarını belirten DSP Siirt İl Başkanı Hifzullah Yeşil ile Milletvekili Adayı Seyfettin Kol, “dernek çalışmalarınızda yer almak isteriz” yönündeki ifadelerinin ardından derneğe üye kayıt formunu doldurdular.

Aday adaylığı döneminde DSP’ye toplam 7 aday adayının başvurduğunu belirten İl Başkanı Hifzullah Yeşil, “bu arkadaşlarımız arasından Doğan Demirel, Seyfettin Kol ve Hayrettin Dayanan listeye girdiler. Listeye giremeyen diğer arkadaşlarımızda hiçbir şekilde kırgınlık yok. Genel Merkezimizin kararını hepsi saygıyla karşıladılar. Kendilerine de bu tutumlarından dolayı aracılığınızla ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Seçim lokali olarak ayrı bir yer tutmadıklarını, çalışmalar için parti il merkezini kullandıklarını belirten Yeşil, “Çalışmalarımız sürüyor. İlçelerimize ve köylerimize ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Baykan, Ziyaret gibi yerlerde esnaf ziyaretlerimiz tamamlandı. Hafta içi Kurtalan ve Eruh ilçelerimizde ziyaretlerimizi sürdüreceğiz.” Dedi.

Baraj sorunu olan bir partisiniz, Siirt’ten de vekil çıkarmanız mümkün değil. Talebiniz nedir Siirtlilerden?” şeklindeki soruya İl Başkanı Yeşil, “Siyaset sürprizlerle doludur. Evet, vekil çıkaramayacağımızla ilgili genel bir kanaat olabilir ama biz Siirt’te DSP’nin varlığını hissettirmek istiyoruz. Her evden bir oya talibiz. Geçtiğimiz yerel seçimlerde DSP’nin kimi bölgelerdeki varlığını seçim sonuçlarında gördük.” Sözleriyle cevap verdi.

Neden DSP’den siyaset yapıyorsunuz?” yönündeki soruyu ise İl Başkanı Yeşil, “1997’den beri bu partideyim. Farklı birçok partiden teklif geldi ve kabul etmedim. Biz ana ilkemiz dürüst siyasettir. Biz Siirtlilerden dürüst siyaset için destek bekliyoruz” sözleriyle yanıtladı.

DSP’nin 2.sıra Adayı Seyfettin Kol ise, “Genel Başkanımızın Siirt’te bir miting düzenlemesi için taleplerimizi İl başkanımızla birlikte ilettik. Siirt’te bir miting düzenleneceği yönünde karar verildiğinde bunu size ve kamuoyuna bildireceğiz. Bu memleket hepimizin, dürüst bir siyaset için bu yola girdik. Kazanan ilimiz olsun” dedi.

Bu haber toplam 2868 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!