1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DP Adayı Ahmet Arıtürk'ün basın açıklaması
DP Adayı Ahmet Arıtürk'ün basın açıklaması

DP Adayı Ahmet Arıtürk'ün basın açıklaması

Demokrat Parti Siirt Belediye Başkan Adayı Ahmet Arıtürk basın açıklaması yayınlayarak "Siirtte en güçlü parti, Demokrat Partidir" dedi.

A+A-
Demokrat Parti Siirt Belediye Başkan Adayı Ahmet Arıtürk basın açıklaması yayınlayarak "Siirtte en güçlü parti, Demokrat Partidir. Belediye Başkanlığı ve İl Genel Meclisi seçimlerinde Aydınlarda (Tillo), Baykanda, Pervaride partimiz daha şimdiden açık ara önde gidiyor. Eruh, Kurtalan ve Şirvanda İl Genel Meclisi için en şanslı parti konumundayız. İl Merkezinde, onlar para dağıtıyor, tehdit yağdırıyorlar. Biz, kendi eserimiz olan 6 bin kitap dağıtacağız" dedi.
SİİRTLİLER.NET

Arıtürk açıklamalarına şöyle devam etti.

KIYMETLİ BASIN MENSUBU ARKADAŞLARIM:

29 Mart 2009 YEREL SEÇİMLERİNE artık 1,5 ay gibi kısa bir süre kaldı. Muhtelif partilerden Belediye Başkanlığı ile İl genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeliklerine aday olanların listeleri en geç 17 Şubat 2009 Salı günü İlçe seçim kurullarına sunulacak.

Bilindiği gibi, İlimizde ve tüm bölgemizde eşit olmayan şartlar altında bir seçim gerçekleşmektedir. Hükümetin gücünü arkasına alan AKP ile örgütün gücünü arkasına almış bulunan DTP, bölgemizde, seçimlerin bu iki parti arasında olduğu izlenimini vermek istemektedirler. Maalesef, bu propagandaların etkisinde kalarak kendilerini İKİ KÖTÜDEN BİRİNE MECBUR HİSSEDEN SEÇMENLER OLMAKTADIR.

Milletvekili seçimlerinde olduğu gibi, yerel seçimlerde de, Siirt’e ve Siirtlilere dolaylı bir şekilde hakaret edilmiş ve bahse konu her iki parti de, Siirtli olmayan adaylarla seçimlere girerek, Siirt halkına adeta “ARANIZDA MİLLETVEKİLİ VE BELEDİYE BAŞKANI OLACAK EVSAFTA KİMSELER YOK!” demeye getirmişlerdir.

Siirt’i tanımayan, Siirt’i bilmeyen, Siirt’e BİR ÇİVİ ÇAKMIŞ KADAR HİZMETİ BULUNMAYAN DAYATMA ADAYLARLA SEÇİME GİRECEK BU SİYASİ PARTİLERİ BİLİYOR VE TANIYORSUNUZ. Siirtliler olarak, BİZİ ADAM YERİNE KOYMAYAN BU ZİHNİYETE TEPKİLİ OLDUĞUNUZU DA YAKİYNEN BİLİYORUM. Ancak, bu tepkinin etkili olması için, SANDIKLARA YANSITILMASINDA ZARURET VARDIR. Bunun için, oy vereceğiniz zaman, adayların kimliklerini, geçmişlerini ve Siirt’e hizmetlerini göz önünde bulundurmak gerekir. BUGÜNE KADAR SİİRT’TE ÇAKILMIŞ TEK BİR ÇİVİLERİ OLMAYANLAR LEHİNE OY KULLANIRSANIZ, BUNUN VEBALİ OLDUĞUNU UNUTMAYINIZ. OYLARINIZ BİR EMENETTİR. İŞİ EHLİNE TESLİM ETMEMEK, EMANETE İHANETTİR.

Bazı çevrelerin, özellikle EN ÇOK KORKTUKLARI DEMOKRAT PARTİYİ ZAYIF GÖSTERMEK GİBİ bir eğilim içinde olduklarını görüyoruz. Şunu açık yüreklilikle ifâde edeyim ki, İlimizin en güçlü partisi DEMOKRAT PARTİDİR. AYDINLAR’DA (TİLLO), BAYKAN’DA, PERVARİ’DE BELEDİYE BAŞKANLIKLARINI ALACAĞIMIZ, DAHA ŞİMDİDEN KESİNLEŞMİŞ GİBİDİR. BU İLÇELERDE, İL GENEL MECLİSİ ÜYELİKLERİNİN DE BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUNU PARTİMİZ ALACAKTIR. ERUH, ŞİRVAN VE KURTALAN’DA DA İL GENEL MECLİS ÜYELİKLERİNİN BİRİNCİ SIRA ADAYLARINI GARANTİ ETMİŞ DURUMDAYIZ. BEĞENDİK, ZİYARET, ATABAĞI BELEDİYE BAŞKANLIKLARI DA DEMOKRAT PARTİNİN OLACAKTIR, KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN.

İl Merkezinde ise AKP ve DTP’yi yere vuracak tek parti DEMOKRAT PARTİDİR. ONLAR PARA DAĞITIYOR VE TEHDİT YAĞDIRIYORLAR. BİZ DE KENDİ TELİFİMİZ OLAN 6 BASILMIŞ ESERİMİZDEN 6 BİN KİTAP DAĞITARAK “KİTAP DAĞITMA KAMPANYASI” İLE seçim çalışmalarımıza start vereceğiz. Kitap dağıtma kampanyasını başlattığımız zaman basın mensubu arkadaşlarımızı ayrıca bilgilendireceğiz. Kampanyamıza katılmak isteyenler olursa, bizimle birlikte iş yerlerini gezecek ve belki de Türkiye’de seçimlerde ilk defa uygulanacak BİR ADAYIN, KENDİ ESERLERİNİ KAMPANYA İLE DAĞITTIĞINA TANIKLIK EDECEKLERDİR. Diğer adayların dağıttıkları el ilanları, broşürler, çöp sepetlerine giderken, bizim dağıtacağımız kitaplar, seçmenlerimizin kütüphanelerinde belki yıllar yılı kalacak, bugünkü seçmenlerin torunları tarafından bile okunacaktır.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinin başta Siirt olmak üzere Cennet Vatanımız, Türkiye’mize hayırlı ve uğurlu olmasını diler, saygılarımızı sunarız…

14.02.2009  

Bu haber toplam 1943 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!