1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Doluharman ve İnkapı köyleri incelendi
Doluharman ve İnkapı köyleri incelendi

Doluharman ve İnkapı köyleri incelendi

KÖYDES projesi kapsamında yürütülen çalışmaları yerinde görmek üzere Fisken (Doluharman) ve İnkapı köyleri Vali Musa Çolak tarafından incelendi.

A+A-

Yürütülen çalışmaları yerinde görmek üzere Siirt Valisi Musa Çolak, Merkez ilçeye bağlı köy ve mezralarda incelemeler yaptı.

 

İlk önce Doluharman köyüne giden Vali Musa Çolak, burada köy muhtarı Bedrettin Ekin’den köy sorunları hakkında bilgi aldı. Daha sonra bir vatandaşın taziyesine katılan Vali Çolak, buradan İnkapı köyüne geçerek devam eden yol çalışmalarını denetledi. Yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Musa Çolak, çalışmaların hızlandırılmasını ve kış mevsimi gelmeden önce tamamlanmasını istedi.

 

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Vali Musa Çolak, "Cumhuriyet tarihimizin en önemli kırsal kalkınma projesi olan KÖYDES programı devam ediyor. Bu kapsamda İnkapı köyünde devam eden 7.200 km’lik 1. sathi kaplama yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyerek, denetliyoruz. Varsa aksaklıkları tespit ediyoruz. Çalışma sezonu bitmeden devam eden çalışmaların tamamlanmasını istiyoruz. Bu yöndeki uyarılarımızı son kez yapıyoruz." dedi.

 

KÖYDES sayesinde köylerin su ve asfalt yola kavuştuğunu vurgulayan Vali Çolak, sözlerine şöyle devam etti: "KÖYDES ile köylerimiz yol ve içme suyuna kavuştu. Köylerimizin altyapılarını da iyileştirdi. Şimdi ise köylerde yaşayan insanlarımızın yaşam standartlarını yükselterek, altyapı hizmetlerine ağırlık vereceğiz. Amacımız köylü vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde çözerek, herkesin doğduğu topraklarda yaşaması ve doymasını sağlamaktır. Huzur ve güven ortamını güçlendirerek, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektir. Bu gün incelemeler yaptığımız köy ve mezralarımızda bu birlik ve beraberliği gözlemledim. Köylü vatandaşlarımızın arasındaki yardımlaşma ve dayanışma üst seviyededir. Bu da ayrıca bizlere mutluluk verdi."

 

İnkapı köyündeki incelemelerin tamamlayan Vali Musa Çolak, daha sonra Kuytuca ve Yolbuldu mezralarında incelemeler yaptı. Vatandaşlarla da bir süre görüşen Vali Çolak, ekilen fıstık fidanlarına sahip çıkılarak, korunmasını istedi.

 

Vali Musa Çolak’ın incelemelerine, Vali Yardımcısı Yunus Sezer, İl Jandarma Komutanı Albay Ünal Ödemiş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Kurtuluş, il genel meclis üyeleri ve ilgili daire müdürleri katıldı.

Bu haber toplam 3498 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!