1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Doğu Anadolu Dernekleri Federasyonu kuruluyor
Doğu Anadolu Dernekleri Federasyonu kuruluyor

Doğu Anadolu Dernekleri Federasyonu kuruluyor

Bursa’da Doğu Anadolu Dernekleri Federasyonu kurulması için çalışmaların başlatıldığı bildirildi

A+A-
Bursa Siirtliler Derneği (Busider) Başkanı Selim Demirel, Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada Bursa’da Doğu Anadolu Dernekleri Federasyonu kurulması için çalışmaların başlatıldığı bildirildi.
SİİRTLİLER.NET

Kurulması için yasal müracaatların yapıldığı ve önümüzdeki günlerde resmen kurulacak olan federasyon yönetiminde Siirt, Bingöl, Adıyaman, Ağrı, Bitlis, Van ve Malatya dernekleri bulunuyor. Ayrıca Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep ve Eskişehir dernekleri de gözlemci dernek olarak federasyonda yer almaktadırlar.

1 yıllık geçici başkanlığını Bingöl Derneği Başkanı Murat Arat’ın yürüteceği federasyon her yıl sırayla başka bir İl Derneği’ne devredilerek yürütülecektir.

Busider Başkanı Selim Demirel, federasyonun amacını şöyle özetledi : “Federasyona yoğun bir ilgi gösterildiğini belirten Bursa Siirtliler Derneği Başkanı Selim Demirel, amaçlarını şöyle özetledi : “Bursa’da nüfus yoğunluğu az olan dernekler hiçbir şekilde seslerini duyuramıyorlar ve isteklerini yaptırtamıyorlardı. Mikro milliyetçiliği ortadan kaldırmak için kolları sıvadık. Yerel televizyonlarda yaptığımız açık oturumlardan sonra 20 dernek daha federasyona katılmak istedi. Federasyon girişimimizden sonra parti il yönetimleri, İl Meclis ve Belediye Meclislerine bizden taleplerde bulunuldu. Temsil gücü olan kendi insanımızı bir yerlere taşımak istiyoruz. Bu çalışmamız bir emsal olması ümidiyle diğer vilayetlerdeki Siirtli derneklerimizin benzer çalışmaları yapmasını faydalı görüyoruz.”
29.11.2008  
Bu haber toplam 2656 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!