1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Doğtaş’ın sahibi Siirt'te gezdirildi
Doğtaş’ın sahibi Siirt'te gezdirildi

Doğtaş’ın sahibi Siirt'te gezdirildi

Türkiye’nin önemli sanayicilerinden Doğtaş Mobilya’nın sahibi Adnan Doğtaş, Siirtliler.Net Derneği tarafından gezdirilerek ilimizin tarihi ve kültürel dokusu anlatıldı.

A+A-

13 Mayıs Cuma günü Güres Caddesi’nde Devlet Bakanı Egemen Bağış ile İşadamı Ethem Sancak’ın da katılım sağlayacağı Doğtaş Siirt Bayisinin açılışı için ilimize gelen Doğtaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Doğtaş’a Siirt’in tarihi ve kültürel dokusu anlatıldı.

Yatırımcının Gönlü Hoş Edilmeli” görüşünü ilke edinen Siirtliler.Net Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyelerinden Sanat Tarihi Uzmanı M.Cabir Alper, Mimar Elif Tren Özer, Gazeteci Eyüp Güzel ve Doğtaş’ın Siirt Bayisinin sahibi Abdulkadir Demirhan ile birlikte Sanayici Adnan Doğtaş, Tillo ilçemiz gezdirildi. Vaktinin kısa olması nedeniyle Siirt’in diğer tarihi ve turizm değeri olan bölgelerine götürülemeyen Adnan Doğtaş’a Tillo’da Kalet’ül Üstad, Müze ve Hz.İbrahim Hakkı ile Hz.İsmail Fakirullah türbeleri gezdirildi. Dönemin üniversite şehri olan Tillo’nun tarihi seyrini hayranlıkla dinleyen Adnan Doğtaş, daha sonra Tillo Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu tarafından makamında ağırlandı. Belediye Başkanı Memduhoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyetin bir simgesi olarak Adnan Doğtaş’a Türkçe’ye çevrilmiş olan Sultan Memduh’un eseri hediye etti.

Bu haber toplam 4688 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!