1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Diyarbakırlı Siirtliler, Siirtliler.Net’i ziyaret etti
Diyarbakırlı Siirtliler, Siirtliler.Net’i ziyaret etti

Diyarbakırlı Siirtliler, Siirtliler.Net’i ziyaret etti

Kalabalık bir heyetle Diyarbakır’dan ilimize gelen Diyarbakır Siirtliler Derneği Yön.Kur. Başkanı Adnan Öktüren ve yönetim kurulu üyeleri bugün Siirtliler.Net’i ziyaret ettiler.

A+A-

Siirt eski Milletvekillerinden ve Dernek kurucu üyelerinden Selahattin Oran, Dernek yönetim kurulu üyelerinden Metin Yılmaz (Kredi ve Yurtlar Kurumu Bölge Müd. Yrd.) ve Remzi Dayan’ın da aralarında bulunduğu heyet adına konuşma yapan Adnan Öktüren, Diyarbakır’daki hemşehrilerimizin durumuyla ilgili bilgi verdi.

8-10 bin civarında hemşehrimizin bulunduğu Diyarbakır’da aynı dili konuşmalarına rağmen ve aynı dine mensup olmalarına rağmen aralarında birliktelik sağlama konusunda sıkıntılar yaşandığını ve bu sıkıntıların giderilmesine yönelik kalıcı çalışmalar içerisine girdiğini belirten Öktüren açıklamalarına şöyle devam etti :

“Aynı dile ve dine mensup insanların başka şehirlerde birliktelik sağlaması, kendilerini ifade etme yeteneklerine sahip olmaları kaçınılmazdır. Maalesef bugüne kadar birçok vilayetteki derneklerimiz, siyasi veya ekonomik rant sağlama amaçlar üzerine yoğunlaştıklarından dolayı dernekçilik anlayışı biz Siirtlilerde pek gelişmedi. Bu yüzden de bir güvensizlik ortamı söz konusu. Biz Diyarbakır’da kurmuş olduğumuz Siirtliler Derneğiyle Diyarbakır-Siirt arasında bir hizmet hattı kurmanın çalışmaları üzerinde yoğunlaştık. Kısmet olursa taziye evi, misafirhane ve bir ambulans çalışmamız var. Hemşehrilerimize hizmet etmeyi lafta değil, verdiğimiz sözleri tutarak icraatlarla yapma gayretindeyiz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bugün biz varız yarın başka hemşehrilerimiz bizim yerimize geçecek ve hizmetlere devam edecektir. Çalışmalarımızı laflı-sözlü değil, kurumsallaştırarak gerçekleştirme gayretinde olduğumuzu da tüm hemşehrilerimizin bilmesini istiyoruz.”

Bu haber toplam 2121 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!