1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Diyarbakır'daki mağdur ailelere İHH destek çıkıyor
Diyarbakır'daki mağdur ailelere İHH destek çıkıyor

Diyarbakır'daki mağdur ailelere İHH destek çıkıyor

Diyarbakır'ın Sur, Şırnak'ın Cizre ve Silopi, Mardin'in Nusaybin ve Derik ilçelerinde yaşanan çatışmalar sonucu evlerini terk etmek zorunda kalan binlerce kişiye İHH sahip çıktı.

A+A-

Diyarbakır'da son zamanlarda yaşanan olaylar sonucu bir çok aile evlerini terk etmek zorunda kaldı. Evlerini terk eden aileler büyük oranda akrabalarının yanına taşınırken, akrabalarının yanına gidemeyenler ise imkanları dahilinde buldukları yerlere yerleşiyorlar.

Olayların yaşandığı mahallelerdeki evlerinden güvenlik sebebiyle ayrılmak zorunda kalan aileler yanlarına neredeyse hiçbir şey almadan evlerini terk ederek zor duruma düşüyorlar. İHH İnsani Yardım Vakfı da Diyarbakır'daki sıcak gelişmelerden etkilenip evlerini terk eden ailelere yardım için kolları sıvadı.

İHH Şanlıurfa Temsilciliği mağdur ailelere dağıtılmak üzere Diyarbakır'a bir kamyon insani yardım malzemesi gönderdi.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atila şunları söyledi; ‘Son zamanlarda Diyarbakır merkez ilçelerde ve çevre ilçelerdeki sıcak gelişmelerden etkilenip evlerini terk eden ailelere insani yardım gönderiyoruz. Bölgeye ilk etapta bir kamyon insani yardım malzemesi gönderiyoruz. Gelen talepler doğrultusunda yardımlarımıza devam edeceğiz. Bu kamyonumuzda ; gıda kolileri, bebek biskivüleri, hazır sular, bebek mamaları, çocuk bezi, çocuk maması, hijyen paketleri, elektrikli sobalar vb insani yardım malzemesi mevcut. İnşaallah bu yardımlarımızı sıklaştıracağız. Temennimiz o ki bu olayların bir an önce son bulması, halkın evlerine dönmesi ve bu tür yardımlara hiç gerek kalmamasıdır.'

ihh1-003.jpg

Bu haber toplam 1846 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!