1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Diyarbakır’daki gecenin en anlamlı bursu
Diyarbakır’daki gecenin en anlamlı bursu

Diyarbakır’daki gecenin en anlamlı bursu

Diyarbakır’da düzenlenen Siirtliler Gecesinde 160 öğrenciye burs Fadıl Akgündüz’den geldi. Ancak daha en anlamlı burs ise farklı bir isimden oldu.

A+A-

Siirtliler gecesinde işadamı Fadıl Akgündüz’ün Diyarbakır’da okuyan Siirtli 160 öğrencinin burslarını karşılayacağını bildirmesi takdirle karşılandı. 1 öğrenci dahi olsa eğitimine bursla katkı sağlayan herkesin teşekkürü hak ettiği genel bir kanaattir.

Gecenin en anlamlı bursu farklı bir isimden

Dt.Hasan Güleryüz, Siirt’in diş tabiplerinden. Dicle Üniversitesi mezunu. Diyarbakır’da üniversite öğrencisiyken 4-5 yıl önce yine Diyarbakır’da düzenlenen Siirtliler gecesine öğrenci olarak katılmış ve o gecede yaklaşık 45 arkadaşıyla birlikte burs almıştı. Dt.Güleryüz yine aynı geceye bu sefer mezun olmuş ve diş doktorluğunu icra eden biri olarak katıldı. Güleryüz, burs aldığı yere bu kez burs vermek için katıldı.

DİSİDER başkanı Adnan Öktüren, Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada, “Doktor Hasan bey kardeşimiz gecede 2 öğrencinin aylık olarak bursunu ödeyeceğini bize bildirdi. Fakat ismini açıklamasının gerek olmadığını rica etti. Ancak bugün Siirtliler.net sitesinde yapılan bazı okuyucuların yorumlarında Dt.Hasan niçin burs vermedi şeklinde eleştirileri okuyunca doğrusu üzüldüm. Bu yüzden eleştirilerin haksız olduğunu belirtmek amacıyla Dt.Hasan Güleryüz’ün Diyarbakır’da okuyan 2 Siirtli öğrencinin bursunu üstlenmiş olduğunu açıklamak zorunda kaldım. Kendisine teşekkür ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Siirtliler.Net olarak eleştiri yapanların 2 değil sadece 1 öğrenciye burs verebilme erkekliğini göstermelerini ümit eder, burs için zemin hazırlayan Adnan Öktüren’e, burs veren Fadıl Akgündüz ve Dt.Hasan Güleryüz’e şükranlarımızı iletiyoruz.

Bu haber toplam 3931 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!