1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Diyarbakır’da Peygamber Efendimize yine tahammülsüzlük
Diyarbakır’da Peygamber Efendimize yine tahammülsüzlük

Diyarbakır’da Peygamber Efendimize yine tahammülsüzlük

Geçtiğimiz hafta Diyarbakır’da DBP’li Yenişehir Belediyesi tarafından Peygamber Efendimize yönelik üstükapalı hakaret afişlerinin ardından bu sefer yeni bir tahammülsüzlük örneği yaşandı.

A+A-

Tarihinden bu yana Sahabe şehri olarak ta bilinen Diyarbakır’da Peygamber Efendimiz’e yönelik tahammülsüzlük örneğinin peşpeşe ikinci kez yaşanması “Diyarbakır’da ne yapılmak isteniyor?” sorusunu akıllara getirdi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Diyarbakır’da Yenişehir Belediyesi tarafından çocuk istismarına dikkat çekmek amacıyla billboardlarda kullanılmak üzere bir karikatür seçilmişti. Seçilen karikatür ise Fransa’da Peygamber Efendimiz’e yönelik hakaret edilen bir karikatürdü.

 

İKİNCİ KEZ TAHAMMÜLSÜZLÜK

DBP’li belediyenin Peygamber Efendimize yönelik hakaret içeren karikatürü ilçedeki billboardlarda kullanmasına gösterilen tepkiler üzerine belediye tarafından billboardlardaki afişler sökülmüştü. Ancak Peygamber Efendimize yönelik ikinci bir tahammülsüzlük örneği yine Diyarbakır’da önceki gün meydana geldi.

Diyarbakır’daki çeşitli billboardlara Kürtçe ve Türkçe yazılan “Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik” şeklindeki Ayet-i Kerime sözlerini içeren afişler kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından yırtıldı.

peygambere1.jpg

Bu haber toplam 2323 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!