1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Diyarbakır’da liderlik, başarı ve motivasyona değinildi
Diyarbakır’da liderlik, başarı ve motivasyona değinildi

Diyarbakır’da liderlik, başarı ve motivasyona değinildi

Metin Yılmaz, Çin atasözünü hatırlatarak "Yüz yıl sonrasını düşünüyorsan toplumu eğit" dedi.

A+A-

Diyarbakır’da düzenlenen “Liderlik, Başarı ve Motivasyon” konulu programda açılış konuşmasını yapan Yurtkur Bölge Müdür Yardımcısı Siirtli hemşehrimiz Metin Yılmaz, okuduğu Çin atasözünden yola çıkarak, “Yüz yıl sonrasını düşünüyorsan toplumu eğit” dedi.

 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’nce “Liderlik Başarı ve Motivasyon” konulu bir eğitim programı düzenlendi. Öğrencilerin ilgi gösterdiği ve istifade ettikleri gözlendi.

 

Ziya Gökalp Öğrenci Yurdunda Düzenlenen Eğitim Programında Açılış Konuşmasını Yapan YurtKur Bölge Müdür Yardımcısı Metin YILMAZ şöyle dedi :

 

 

Değerli Hocam, Kıymetli Mesai Arkadaşlarım sevgili öğrenci kardeşlerim yüksek öğrenim kredi ve yurtlar kurumu öğrencilerimize barınma, beslenme ve kredinin yanında öğrencilerimizin sosyal yönden Kendilerini geliştirmeleri amacıyla sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler de düzenlenmektedir.

 

Değişime ve çağa ayak uyduran, kendine öz güveni artmış başarılı ve motivasyonu yüksek siz öğrencilerimize katkıda bulunmak amacıyla Liderlik, başarı ve motivasyon eğitimi adı altında bu program düzenlenmiştir. Bu eğitimin sizlere cok Katkıda bulunacağı kanaatini taşıyorum.

 

Bir Çin Atasözü derki;

 

bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek

on yıl sonrasını düşünüyorsan ağac dik

yüz yıl sonrasını düşünüyorsan toplumu eğit

 

Bu duygu ve düşüncelerle bugunki eğitimin hepinize başarılar getirmesini geleceğinize olumlu katkılar yapmasını temenni eder, bize bu imkanı sağlayan Gençlik Spor Bakanımız Sn.Suat KILIÇ'a Yurtkur Genel Müdürümüz Sn.Hasan ALBAYRAK'a Şahsım, Personelim ve Tüm Öğrencilerimiz Adına Teşekkür Eder, Saygılar Sunarım.”

 

Metin YILMAZ'ın konuşmasından sonra kürsiye gelen konuşmacı Ankara Gazi Üniversitesinden Tarkan ZENGİN, güzel espiri ve samimi yaklaşımıyla öğrencileri adeta büyüledi

 

 

Bu haber toplam 2508 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!