1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Diyarbakır Siirtliler Gecesini TV8’den Erkan Tan sunacak
Diyarbakır Siirtliler Gecesini TV8’den Erkan Tan sunacak

Diyarbakır Siirtliler Gecesini TV8’den Erkan Tan sunacak

Diyarbakır Siirtliler Gecesi için, DİSİDER yönetimi toplantı düzenledi. Toplantıda gece öncesi ve sonrasının kusursuz yürümesi için yapılacaklar tartışıldı.

A+A-

Siirtliler.Net’in de davet edildiği ve Adnan Öktüren’in başkanlık yaptığı DİSİDER’in toplantısına Sezai Örkmez (Ziraat Bankası Bölge Bölüm Müdürü), Lütfü Kınış (Sanayi Ticaret İl Müdürü), Metin Yılmaz (Yurtkur Bölge Müd.Yard.) ve dernek müdürü Mahmut Şevik katıldı.

 

5 Mart’ta Diyarbakır’da düzenlenecek olan gecenin sahne sunuculuğunu TV8 ekranlarından tanıdığımız başarılı televizyon sunucusu hemşehrimiz Erkan Tan yapacak.Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a çeşitli sosyal aktivitelerinden dolayı bir plaket takdim edilecek.

 

Türkçe, Arapça, Kürtçe dillerde yerel ve ulusal şarkılarla süslenecek olan gecede kısa bir slayt gösterimi yapılarak Diyarbakır Siirtliler Derneği’nin tanıtımının yanısıra Siirt’i anlatan kısa bir sunum yapılacak. 3 dilde ulusal ve yerel türkülerle Türkiye’ye Diyarbakır’dan Siirtliler kimliğiyle toplumsal barış, birlik ve beraberlik mesajları verilmesi sağlanacak. Davetiyelerin hafta içi dağıtılmaya başlanacağı gece 700 kişilik olarak organize ediliyor.

 

İL DIŞINDAN DAVETLİLER

İl dışından gelecek olan davetliler otogar veya havaalanından alınarak dernek merkezine getirilecek. Gecenin bitmesiyle konuklar 1 gece Diyarbakır’da otelde dinlendirilecekler. Pazar sabahı dernek tarafından tahsis edilen bir otobüsle Siirt’e götürülecek olan davetliler daha sonra tekrar havaalanına bırakılarak uğurlanacaklar.

 

GECE ÖNCESİ SİİRTLİ DERNEKLER TOPLANTI YAPACAK

Akşam 19.00’da başlayacak olan program öncesinde çeşitli vilayetlerden gelecek olan Siirtli dernek başkan ve yöneticileri kendi aralarında bir toplantı tertip edecekler. Toplantının ana gündem maddesi ise; Siirtliler Federasyonu.

Bu haber toplam 5606 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!