1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Diyarbakır Siirtliler Gecesi için ne dediler?
Diyarbakır Siirtliler Gecesi için ne dediler?

Diyarbakır Siirtliler Gecesi için ne dediler?

Diyarbakır’da gerçekleştirilecek olan Siirtliler buluşmasıyla ilgili Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinden yorumlar yapıldı.

A+A-

Başkanlığını Adnan Öktüren’in yaptığı DİSİDER (Diyarbakır Siirtliler Derneği)’in 26 Şubat’ta gerçekleştireceği Siirtliler Gecesi ile ilgili Türkiye’nin çeşitli vilayetlerindeki Siirtliler derneklerinden olumlu mesajlar verildi.

Siirt dernek başkanlarının, Diyarbakır’da düzenlenecek olan Siirtlilerin buluşması programıyla ilgili Siirtliler.Net’e yaptıkları açıklamalar:

İSTANBUL SİDER (Aydın Candabakoğlu)

Yapılacak her çalışmaya İstanbul SİDER olarak açığız. Önemli olan Siirtlilerin birlik ve beraberliğinin her platformda yaşatılmasıdır. Kişisel menfaat ve komplekslerden uzak herkesin Siirt ve Siirtliler için atacağı her adımda varız. Diyarbakır SİDER Başkanı Adnan Öktüren’i geçmişteki çalışmalarından bildiğimiz kadarıyla organizasyon becerisi olan, Siirtlilik duyguları yoğun başarılı bir memleket evladıdır. Toplantının aydın candabakoğluDiyarbakır’da olmasının da ayrı bir önemi olacak. Türkiye’de ayrımcılığın konuşulduğu bir ortamda Siirtliler bölgede bütünleştirici ve kaynaştırıcı bir çalışma içinde olacaklar.  İstanbul SİDER olarak yaptığımız tüm toplantılarda birlik ve beraberlik duygularını geliştirmeye gayret gösterdik. Diyarbakır SİDER’in de aynı duyguları paylaşarak böyle bir toplantı tertip etmesi övgüye değerdir. Bu süreç gösteriyor ki Siirtliler Federasyonuna doğru gidiliyor. Hayırlı olsun.

GAZİANTEP (Vahit Ensari)

Geçen yıllarda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Dernekleri olarak bir vahit ensari gaziantepfederasyon kurma girişimlerimiz oldu. Ancak bu çalışmayı neticelendiremedik. Siirtliler olarak Türkiye’de önemli bir nüfusa sahibiz. Türkiye genelinde Siirtliler Federasyonu kurulması gerekiyor. Diyarbakır’da yapılacak olan Siirtliler Gecesi’nde bir araya gelip bu fikri hep beraber tartışabiliriz. Bir engel çıkmazsa 26 Şubat’ta o gecede olacağım.

KOCAELİ (Adnan Gülyeşil)

Bir süredir Siirtliler.Net sitesinde federasyonla ilgili haberleri takip adnan gülyeşilediyoruz. Siirtliler Federasyonu, Türkiye genelinde kurulmasının çok faydalı olacağını düşünüyoruz. Kocaeli Siirtliler Derneği olarak bu konuyla ilgili yapılacak çalışmalara bizler hazırız. Diyarbakır’daki buluşmada tüm illerdeki dernek başkanlarımızla bir arada olmaktan gurur duyarız.

 

dilaver tanıkANTALYA (Dilaver Tanık)

Yakın bir zamanda benzer bir Siirtliler gecesini biz de Antalya’da yapmayı düşünüyoruz.

 

İZMİR (Adil Candabakoğlu)

Bu geceye katılmaktan şeref duyarım. Siirtliler olarak birbirimizden haberdar olmak, hep birlikte elele hareket etmek gerekiyor. Ne yazık ki çoğumuzun birbirimizden haberi olmuyor. Federasyon gibi bir çatıda bir araya gelmenin çok önemli faydaları olacaktır. Diyarbakır’da düzenlenecek olan programda bunları konuşmak bence isabetli olacaktır.

YALOVA (Kemal Palan)kemal palan

Birçok vilayette Siirt derneklerimiz bulunuyor. Ama birbirimizden kopuk kalmışız. Siirtliler.Net sitesini Yalova’dan takip ediyor ve federasyonla ilgili haberleri beğenerek okuyoruz. Diyarbakır’da yapılacak olan Siirtliler gecesine Yalova Sider olarak katılım sağlayacağız.

BURSA (Bahattin Yavuz)

Diyarbakır’da bir derneğimiz olduğunu yeni öğrendim. Çoğumuzda iletişim sorunu var. Haberdar olamıyoruz birbirimizden. Federasyon gibi önemli bir kuruluşta hep bir araya gelmemiz gerekiyor.

Bu haber toplam 4486 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!