1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Diyarbakır Siirtliler Gecesi hazırlıkları sürüyor
Diyarbakır Siirtliler Gecesi hazırlıkları sürüyor

Diyarbakır Siirtliler Gecesi hazırlıkları sürüyor

DİSİDER tarafından organize edilen Diyarbakır Siirtliler Gecesiyle ilgili hazırlıklar sürüyor.

A+A-

Siirt ve çeşitli vilayetlerdeki sivil toplum kuruluşlarından, siyaset dünyasına, sanat dünyasından iş dünyasına kadar toplumun birçok farklı kesiminden katılımların gerçekleşeceği Diyarbakır Siirtliler Gecesiyle ilgili hazırlıkların sürdürüldüğü bildirildi.

Başbakan Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan’ın da davet edildiği gece 5 Mart 2011 Cumartesi günü saat 19.00’da Urfa yolu üzerindeki Şato Park Konferans Salonu’nda düzenlenecek. Başkanlığını Adnan Öktüren’in yaptığı (DİSİDER) Diyarbakır Siirtliler Derneği’nin ev sahipliğini yapacağı geceye ayrıca Devlet Bakanı Egemen Bağış, Tarım Bakanı Mehdi Eker de katılımcılar arasında bulunuyor.

4 YIL ÖNCE 450 KİŞİ İDİ, BU SEFER BİN KİŞİLİK HEDEF

Siirtliler.Net’e geceyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Öktüren, “4 sene önce benzer bir gece yaptık ve oldukça başarılı bir gece oldu. Yaklaşık 450 kişinin katıldığı o gecede 41 öğrencimize de burs sağlamıştık. Bu yılki yapacağımız gecede katılımı daha geniş tutma kararı aldık. Siirtlilerin Türkiye’de önemli bir güç olduğuna değineceğiz. Ayrıca bir süredir Siirtliler.net sitenizde gündeminize aldığınız Siirtliler Federasyonu ile ilgili de görüşlere de yer vereceğiz. Böylece akademik camiada dikkatleri Siirt’e çekmek istiyoruz.” dedi.

EMİNE ERDOĞAN’A ŞİLT VERİLECEK

Öktüren, ayrıca gecede Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Şilt vereceklerini bildirdi. Gecede yöresel türkülerin Türkçe, Kürtçe ve Arapça olarak seslendirileceği bildirildi.

Gecenin yapılacağı yer:

ŞATO PARK KONFERANS SALONU

Urfa yolu, Yüzevler kavşağı, Turkcell arkası Diyarbakır

Tarih: 5 Mart 2011 Cumartesi

Saat: 19.00

 

Bu haber toplam 3004 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!