1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Diyarbakır Siirtliler Derneği 222 öğrenciye burs veriyor
Diyarbakır Siirtliler Derneği 222 öğrenciye burs veriyor

Diyarbakır Siirtliler Derneği 222 öğrenciye burs veriyor

Mart ayında Diyarbakır’da gerçekleştirilen Siirtliler Gecesinde 160 Siirtli öğrenciye burs bağlanmıştı.

A+A-

Mart ayında Diyarbakır’da düzenlenen Siirtliler gecesinde ev sahibi olan DİSİDER Başkanı Adnan Öktüren ve Başkan Yardımcısı Metin Yılmaz’ın gecedeki performansları dikkatlerden kaçmamıştı. Geceye sanat dünyasından, siyaset dünyasına, bürokrasiden, esnafına, öğretim görevlisinden, öğrencisine kadar birçok farklı kesimden insanlar katılmıştı.

diyarbakır siirtliler derneği - adnan öktüren - disider

EĞİTİME ÖNEMLİ BİR KATKI

Gecede üniversite okuyan öğrenciler için burs verilmesi çağrısında bulunan Başkan Adnan Öktüren’in daveti yanıtsız kalmamış ve 160 öğrencinin bursu karşılanmıştı.

222 ÖĞRENCİYE ÇIKTI

Başkan Yardımcısı Metin Yılmaz tarafından yapılan açıklamada, “o geceyle birlikte 160 öğrenciye burs verilmesini kararlaştırdık. Ancak öğrencilerimizin talepleri bitmedi. Siirt’li hemşehrilerimizden çok metin yılmazarayan oldu. Dernek Başkanımız Sayın Adnan bey ve yönetim olarak gelen talepleri imkanlar ölçüsünde geri çevirmeme kararı aldık. Gönül isterdi ki her okuyan öğrencimize burs bağlayabilelim. Ancak takdir edersiniz ki burs biraz da imkân işidir. Biz şu an burs verdiğimiz öğrenci sayısını 222’ye çıkardık. Bütün öğrencilerimizin kişisel banka hesap numaralarını aldık ve hesaplarına havale yapmaya başladık.” dedi.

IBAN NUMARALARI EKSİK OLANLARIN BURSLARI YATMADI

Yapılan açıklamada öğrencilerin hesaplarına burs paralarının yattığı ancak 25 kadar öğrencinin IBAN numarasının eksik olduğundan dolayı hesaplarına havale yapılamadığı bildirildi. IBAN numarasını eksik veren öğrencilerin bilgilerini dernek kayıtlarında güncellemesi halinde burs ücretlerini alabilecekleri öğrenildi.

 

BURS ALAMAYANLAR İÇİN ÖNEMLİ NOT

Burs alabilmek için Diyarbakır Siirtliler Derneği’ne başvuran öğrencilerden 25 kadar öğrencinin IBAN numarası veya öğrenci belgeleri eksik olduğundan hesaplarına burs ücretleri yatırılmadı. Burs paralarını almak isteyen öğrencilerin eksik bilgi veya belgelerini tamamlamaları halinde burslarını alabilecekleri bildirildi.

Öğrenciler eksik belgelerini veya bilgilerini 0412 224 20 21 numaralı Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdür Yardımcısı olan Metin Yılmaz’a faks çekmeleri gerekmektedir.

DERNEK YÖNETİMİNDEN AKGÜNDÜZ’E TEŞEKKÜR

Dernek yönetiminden yapılan açıklamada öğrencilerin burs taleplerinin büyük çoğunluğunu karşılayan işadamı Fadıl Akgündüz’e teşekkür edildi.

Bu haber toplam 5255 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!