1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Diyarbakır gecesine anlamlı bir katılım
Diyarbakır gecesine anlamlı bir katılım

Diyarbakır gecesine anlamlı bir katılım

5 Mart’ta düzenlenecek Diyarbakır Siirtliler Gecesi’ne katılacak olan yüzlerce Siirtliler arasından belki de en anlamlı katılımcı Diş Doktoru Hasan Güleryüz olacak.

A+A-

Dt.Hasan Güleryüz, yıllar önce bir öğrenci olarak katıldığı Diyarbakır Siirtliler gecesine yıllar sonra bu sefer bir iş sahibi olarak burs vermek için katılacak.

Güleryüz, yıllar önce yine Adnan Öktüren tarafından düzenlenmiş olan Siirtliler Gecesiyle ilgili anılarını Siirtliler.Net ile paylaştı. İşte Güleryüz’ün o anısı:

hasan güleryüz siirt

Diyarbakır’da okurken Siirtli öğrencileri bir araya getirmek için çeşitli çalışmalar yapmaya başlamıştık. Öğrenci arkadaşlarımızdan bu fikre epey rağbet oldu. Ancak daha sonra bu iş bizi aşmaya başlayınca Diyarbakır Siirtliler Derneği’ne giderek dernek başkanı Adnan Öktüren ile görüştük. Kendisini daha önce tanıyorduk fakat samimiyetimiz fazla yoktu. Kendisine öğrenciler olarak bir araya gelmek istediğimizi ancak bunun bizi aştığını ifade ettik.  Adnan bey bize bunu ne amaçla yapmak istediğimizi sorduğunda ise, kendisine öğrenci olmanın zorluklarını ve sıkıntılarımızı anlattık.  Bir araya gelebilirsek zorluklara karşı daha rahat mücadele edebileceğimizi dile getirdik. Bizi dinledikten sonra Adnan bey, birkaç telefon görüşmesi yaparak taleplerimizi basit bir toplantıyla yerine gelmeyeceğini söyleyerek karşımıza süper bir teklif koydu.

Bizi dinleyen Adnan Öktüren birkaç telefon görüşmesinden sonra hızlı bir şekilde Siirtliler Gecesi yapma kararı aldığını ve o geceden Diyarbakır’da okuyan Siirtli öğrenciler için kaynak sağlayacağı müjdesini verdi. O sıralar Diyarbakır’da okuyan Siirtli öğrenciler olarak bizler de tertip edilecek gece için sorumluluk aldık.

Kafeteryaya niyet, Dedeman Oteli’ne kısmet

Biz aslında ilk başta böyle bir etkinliği sıradan bir kafeteryada düzenleme niyetindeydik fakat Adnan beyin desteğiyle Dedeman Oteli’nde gerçekleştirdik. Mükemmel bir katılım var dı o gece. Otelin iki toplantı salonu Siirtlileri ağırlamaya başlamıştı. Gecenin sonunda güzel bir para toplandı. Katılanlar kendi gönül rızalarıyla para yardımında bulundular. O yardımlar sayesinde burs alanlar arasında ben de vardım. Aldığımız paralar öyle çok büyük paralar değildi belki ama bir öğrenci için kayda değerdi. Ben üniversiteden mezun oldum ve şu an kendi ilimde diş tabipliği yapıyorum. O geceden bana kalan en önemli şey öğrencilik yıllarımda aldığım bursların bir sorumluluk olduğudur. Şimdi ise burs verme sırası bende. Şu an 2 öğrenciye burs veriyorum. Az ama çok iki öğrencinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek çok mutlu edici. Öğrencilik yıllarımda burs almanın sevincini yaşıyordum şimdi ise burs vermenin sevincini yaşıyorum.

Öğrenci olarak katılmıştım şimdi ise iş sahibi olarak

Şimdi ise yer yine Diyarbakır. Bu sefer tarih 5 Mart 2011. O geceye ben yine katılacağım. Bu sefer burs bekleyen bir öğrenci olarak değil, burs vermek isteyen bir iş sahibi olarak katılacağım.

Bu haber toplam 3167 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!