1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DİSİDER’den Siirt lobi faaliyeti
DİSİDER’den Siirt lobi faaliyeti

DİSİDER’den Siirt lobi faaliyeti

Diyarbakır Siirtliler Derneği, dün gece toplumun çeşitli kesimlerinden yüzlerce insanı Siirt misafirperverliği içerisinde ağırladı.

A+A-

Başkanlığını Adnan ÖKTÜREN’in yaptığı DİSİDER (Diyarbakır Siirtliler Derneği) dün gece Diyarbakır’ın nezih ortamlarından birinde Tarım Bakanı M.Mehdi EKER onuruna yemek verdi. Yemeğe siyasetten-işdünyasına, sağlıktan-eğitime, spordan-bürokrasiye ve esnaflarına kadar toplumun birçok değişik kesimlerinden katılanlar oldu.

 


Haber: Siirtliler.Net / Eyüp Güzel

 


Ev sahipliğini DİSİDER Başkanı Adnan ÖKTÜREN’in yaptığı yemekli toplantıya Tarım Bakanı M.Mehdi EKER, Diyarbakır Milletvekili Kudbettin ARZU, Siirt Milletvekili Afif DEMİRKIRAN, Siirt eski Milletvekili Selahattin ORAN katıldı. Katılanlar arasında dikkat çeken diğer isimler, Diyarbakır Milletvekili Adayları Galip ENSARİOĞLU, M.Süleyman HAMZAOĞULLARI, Prof.Dr.Mehmet AKIN, Oya ERONAT, Mine BEYAZ, Fatma ÖNCÜ, Muharrem KURT, Eyüp KÜÇÜKÇAKMAK, Siirt Ziyaret Belde Belediye Başkanı Servet GÜLMEZ, Atabağ Belediye Başkanı Tayyar LALE, Siirt Milletvekili Aday Adaylarından Kasım CEYLAN, Fevzi SEVGİLİ, İzzet SOYSAL bulunuyordu.

diyarbakır siirtliler derneği - haşim usta diyarbakır

DİSİDER etkinliklerinde sürekli koşuşturmaca halinde görmeye alışık olduğumuz Dernek Başkan Yardımcısı Metin YILMAZ, gelen konukları tek tek ağırlayıp yerlerine yerleştirdikten sonra hoş geldiniz konuşmasını yaparak açılış konuşması için DİSİDER Başkanı Adnan ÖKTÜREN’i kürsüye davet etti. ÖKTÜREN yaptığı konuşmada bölgenin huzuruna ve istikrarına temas ederes, “Huzur ve barışı tesis etmek hepimizin asli görevidir.” dedi.

TARIM BAKANINDAN SİİRTLİLER.NET'E AÇIKLAMA

Kürsüye henüz davet edilmeden önce kendisine ayrılan masada oturan Tarım Bakanı Mehdi EKER, Siirtliler.Net kameralarına açıklamalarda bulundu. Eker, Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Bu akşam Diyarbakır’da yaşayan Siirtli hemşehrilerimizin bir araya geldiği müstesna gecelerden birini hep birlikte idrak ediyoruz. Siirt bölgenin önemli bir ili ama dışarıya da göç vermiştir. Dolayısıyla gerek bürokrat gerek işadamı gerekse çeşitli şekillerde serbest çalışan insanlar olarak Siirt’te doğup büyümüş ama başka şehirlerde yaşayan bir nüfusu var. Bunların bir kısmı da Diyarbakır’dadır ve onlardan bir tanesi de bizim değerli dostumuz sayın Adnan ÖKTÜREN arkadaşımızdır. O da Diyarbakır’a uzun süredir hizmet eden ve burada yaşayan bir kardeşimizdir. Onların yaptığı bir organizasyondayız. Güzel, nezih bir ortamdayız. Bölgenin kalkınması ve sorunlarının çözülmesi gerek siyasi gerek insani gerekse sosyal ve kültürel sorunların çzöülmesi Türkiye’nin istikrarıyla, sivilleşmesi ve demokratikleşmesiyle mümkündür. Seçim arefesinde özellikle bunun önemini bir kez daha anlıyoruz. Birileri de istikrara karşı, istikrarı bozmaya çalışıyor, bir takım saldırılar yapıyorlar. Özellikle böyle bir ortamda böyle bir zamanda bölgedeki insanların hem kanaat önderi diyebileceğimiz hem işadamı diyebileceğimiz hem de çeşitli kurum ve kuruluşlarda sorumluluk sahibi olan insanları bir araya getirip bu şekilde duygularını, düşüncelerini paylaşmaları, ifade etmeleri bizim için son derece önemlidir. Bu gece böyle bir gecedir. Geceyi düzenleyenlere sayın Adnan ÖKTÜREN’in şahsında teşekkür ediyorum.

Siirt bölgemizin kültür ve inanç merkezlerinden birisi. Bizim bölgenin önemli kültürel merkezlerinden, manevi merkezlerindendir. Hepimiz için çok önemli bir yer. Bölgedeki kültürel çeşitliliğin önemli unsurlarından birisidir. O nedenle Siirt’e ilgi gösteriyoruz, Siirtlileri seviyoruz.” dedi.

YILMAZ : “BU BİR SİİRT LOBİ FAALİYETİDİR”

DİSİDER Başkan Yardımcısı Metin Yılmaz, Siirtliler.Net kameralarına yaptığı açıklamada “Bölge hepimizin bölgesidir. Diyarbakır’da Siirtlilerin var olduğunu, güçlü olduklarını ve dikkate alınmaları gerektiğine bir bakıma bu tür etkinliklerle göstermeye, belgelemeye çalışıyoruz. Buna bir nevi Siirt lobi faaliyeti diyebiliriz” dedi.

Bu haber toplam 4049 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!