1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Diş hastanesindeki izdihama SEVK’li çözüm
Diş hastanesindeki izdihama SEVK’li çözüm

Diş hastanesindeki izdihama SEVK’li çözüm

Doktor başına günde onlarca hasta düşmesine rağmen hastaların aylar sonrasına randevu alması kelimenin tam anlamıyla bir çile…

A+A-

Diş ağrısı başka bir ağrıya pek benzemez. Düşünün ki dişiniz ağrıdı. Şehrinizde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne gittiniz. Aman Allahım o da ne? Kuyrukta bekleyen onlarca hasta. Başka çareniz yok sıra numaranızı aldınız ve beklemeye başladınız. Nihayet sıra size geldi ve diş tabibinizle karşı karşıya geldiniz. Ne yazık ki size ayırabileceği en fazla 3-5 dakikalık bir zaman. Bu süre içerisinde ağrılarınızı biraz hafifletmeye yarayacak geçici olarak bir ilaç tedavisi alacaksınız. Bu ağrıdan tamamen kurtulmak istiyorsunuz. Fakat ne yazık ki size aylar sonrasına randevu veriliyor. Sakın diş tabibinize kızmayın. Çünkü sizin gibi sırada bekleyen doktor başına daha onlarca hasta var.

HASTALAR NİÇİN SEVK EDİLMİYOR?

Siirt’te Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi faaliyete geçtiğinden bu yana ilimizin diş sağlığı tedavilerinde önemli hizmetlere imza atmasına rağmen diş hastalarının tedavilerine aylar sonrasına randevu verilmesine bir çözüm bulamaması çilenin adı oluyor.

Peki, hastalar niçin serbest diş hekimlikleri ile sağlık kurum ve kuruluşlarına sevk edilmiyorlar? İşte şu sıralar birçok vatandaş bu sorunun yanıtını arıyor.

SİİRTLİLER.NET, BİLGİSAYAR EKRANLARINIZA TAŞIYACAK

Siirtliler.Net’e ulaşan çok sayıda şikayetlerde bu sorunun yanıtı merak ediliyor. Yasalar sevklere engel yoksa keyfi uygulamalar mı söz konusu? Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu nezdinde yapılacak araştırmaların neticesini önümüzdeki günlerde Siirtliler.Net siteniz bilgisayar ekranlarınıza taşıyacaktır.

Bu haber toplam 3171 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!