1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Diş Hastanesinde sevkler nihayet başladı
Diş Hastanesinde sevkler nihayet başladı

Diş Hastanesinde sevkler nihayet başladı

Siirt Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde hastalara aylar sonrasına verilen randevu çilesine beklenen çözüm İl Sağlık Müdürlüğünden geldi.

A+A-

Siirtliler.Net tarafından bir süredir bilgisayar ekranlarına taşınarak gündemde tutulan diş hastanesinde hastalara aylar sonrasına verilen randevu çilesi nihayet son buldu. Bakanlık tarafından sevk yapılabilir genelgesinin bulunmasına rağmen hastalar anlamsız bir şekilde aylar sonrasına randevu alabiliyorlardı. Konuyla ilgili haberlere bugüne kadar açıklama yapmaktan özenle kaçınan Siirt Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Mustafa Ertekin’in Bakanlık genelgesine rağmen sevk yapmayışı bugüne kadar izah edilemedi.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ KONUYA EL ATTI

Artan şikayetlerle birlikte Siirtliler.Net tarafından gündeme getirilen sevklerin yapılmayışıyla ilgili konu İl Sağlık Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. Sağlık İl Müdürü Dr.Erol Emre Ömür, Bakanlık genelgesine rağmen sevk yapmayan Diş Hastanesine hitaben yazdığı yazıda sevklerin derhal başlatılması talimatını verdi.

Dr.Ömür, Siirtlier.Net’e yaptığı açılamada şu ifadelere yer verdi: “Haberleriniz sonrasında araştırmamızı yaptık. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda hastane yoğunluğu göz önünde bulundurularak kanal tedavilerinde vatandaşın sevk edilerek dışarıdan ücretsiz olarak sağlık ve tedavi hizmeti alabilmesine dair resmi yazıyı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine gönderdik. Şuanda hastalarımız özel muayenehanelerde kanal tedavilerinde ücretsiz sağlık hizmeti alabileceklerdir. Bakanlık tarafından yayınlanan genelge sadece kanal tedavileri içindir. Bunun dışındaki hizmetler her zaman olduğu gibi yine Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde verilmeye devam edecektir.

Bu haber toplam 3382 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!