1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Din görevlilerine hizmet içi eğitim semineri
Din görevlilerine hizmet içi eğitim semineri

Din görevlilerine hizmet içi eğitim semineri

Siirt İl Müftülüğünde görevli İmam-Hatip ve müezzinlere yönelik hizmet içi eğitim kursu il Müftülüğü konferans salonunda başladı.

A+A-

Siirt Müftü Vekili M.Baki Bilgili, hizmet içi eğitim kursunda, Kur'an-ı Kerim, din hizmetlerinde imam hatiplik ve müezzinliğin önemi, yetişkin öğretiminde temel özellikler, Kur'an öğretiminde kur sisteminin uygulanışı, Tecvit kurallarına göre yüzüne okunup ezberlenecek ayet ve sureler, ezberlenecek dualar, yüzünden okunacak sureler, ezan ve müezzinlik konularında toplam 120 saat ders verileceğini belirtti.

 

SİİRTLİLER.NET

 

Bilgili, Kuran-ı Kerim'in güzel ses ve kendine has üslupla okunmasının gösterilen saygı gereği olduğunu ifade eti.
 

Bunun için her zaman Müslümanların Kuran-ı Kerim'i doğru ve güzel okumayı önemsediğini ve bu konuda eğitim ve öğretim faaliyetleri başlatıp zamanla bunu geliştirdiklerini ifade eden Bilgili, “Müftülüğümüz tarafından camilerde görevli personelimize yönelik yaygın din eğitimi kapsamında yürütülen hizmetlerin etkinlik ve verimliliğinin artırılması, hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla Kuran-ı Kerim hizmet içi eğitim kursları Siirt Merkez ve ilçelerinde açıldı. 1 Nisan’da sona erecek kurslara toplam 120 görevlimiz katılıyor” dedi.

Bu haber toplam 1993 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!