1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dikkat: Ölüm Yolu
Dikkat: Ölüm Yolu

Dikkat: Ölüm Yolu

Havaalanından şehir girişine kadar yapımına başlanan yol çalışmaları henüz yeni başlarken hem güvenlik hem de yapılışı ile ilgili olumsuz yorumlar yapılmaya başlandı.

A+A-

Karayolu bölge müdürlüğü tarafından yüklenici firmaya yaptırılmaya başlanılan 15 kilometrelik yol yapım çalışmaları henüz yeni başlarken alınması gereken bazı basit güvenlik önlemlerinin alınmaması sonucu üç vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ve ikisi ağır altı vatandaşımızın da yaralanmasına sebep oldu. Yapılan yol çalışması için geliş gidişleri tek şerit üzerinden sağlanırken sürücüleri uyarı niteliğindeki levhaların olmaması dikkat çekti.15 kilometrelik yol boyunca şeritleri ayırıcı dubaların azlığı ve güvenlik bandının çekilmemesi sürücülere zor anlar yaşatıyor. Güvenlik tedbirleri alınmayan yola sürücüler arasında Dikkat Ölüm Yolu tabiri kullanılmaya başlandı.

 

Öte yandan yapılan yol çalışmaları vatandaşlar arasında 15 kilometrelik yol yapımında herhangi bir düzergah değişikliği yâda tehlikeli olan yerlerde yol genişletme çalışmaları yapılamadığı halde var olan asfaltın kazılıp yeniden yapılması ve beş yıl önce yol boyunca orta refüjlere dikilen ağaçların sökülmesi vatandaşlarda soru işaretleri oluşmasına neden oldu.

 

Yapılan yol çalışmasının gerekli olup olmadığı tartışılırken yüklenici firma çalışmalarına devam ediyor.

 

Bu haber toplam 3488 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!