1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. DİKA Şaşırtmaya Devam Ediyor
DİKA Şaşırtmaya Devam Ediyor

DİKA Şaşırtmaya Devam Ediyor

Bölgenin yatırım ihtiyaçlarını ve olanaklarını belirlemek, yatırımcı ile bölge halkını bir araya getirmek için kurulan DİKA bölgenin dinamiklerini ülke geneline aktardıktan sonra yurt dışına yatırımcı avına çıkarak şaşırtmaya devam ediyor.

A+A-

Kurulduğu günden beri ilimize olan katkıları sorgulanan DİKA Federal Almanya, İsviçre Krallığı ziyaretlerinden sonra bu defada Hollanda’ya çıkarma yaptı.

 

Siirt, Şırnak, Batman ve Mardin illerinden oluşan Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) yönetim kurulu üyeleri iki günlük Hollanda ziyaretlerinde Amsterdam Genç İşadamları Derneği'ni (AGİAD) ve Hollanda Genç İşadamları Federasyonu (HOGİAF) ziyaret ederken. Şırnak Valisi ve DİKA Başkanı Vahdettin Özkan, ziyaretlerinin amacının DİKA'yı tanıtmak ve yatırım imkânlarını işadamları ile paylaşmak olduğunu söyledi. Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak da bölgenin Türkiyeli yatırımcı iş adamalarına ciddi ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

 

Bu yıl ikinci yurt dışı çalışması düzenleyen DİKA’nın bölgemize yeni yatırım çekmek için yaptığı bu ziyaretlerin geri dönüşümünün olup olmadığı merak ediliyor. Ayrıca kurulduğu günden beri ilimize henüz net bir katkıda bulanamayan DİKA’nın diğer ajanslara göre bölgeye yatırım çekmekte çok geride kaldığını yerli yatırımcılar tarafından söyleniyor.

 

 

Bu haber toplam 2017 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!