1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DİKA ödeneği için çalışmalar yürütülüyor
DİKA ödeneği için çalışmalar yürütülüyor

DİKA ödeneği için çalışmalar yürütülüyor

Geçen hafta bilgisayar ekranlarınıza taşıdığımız Dicle Kalkınma Ajansı 2009 ödeneğinin kesilmesi ve 2010 yılına aktarılmamasıyla ilgili haberimizin ardından Milletvekili Afif Demirkıran, konuyla ilgilendiklerini açıkladı

A+A-

Kısa adı DİKA olan ve Siirt ile birlikte 5 vilayeti kapsayan Dicle Kalkınma Ajansı 2009 ödeneğinin kesilmesi ve 2010 yılı ödeneğine dâhil edilmemesi sivil toplum kuruluşlarımızın tepkisine neden olmuştu.

 

Tepkiyi verenlerden biri olan Siirt Ziraat Odası Başkanı Gündüz Tanık : : “Kalkınma Ajansının kapsadığı Siirt, Mardin, Batman ve Şırnak illerinin milletvekillerini,  yetkililerini ve parti il başkanlarını bu ajansa sahip çıkmaya davet ediyorum.”  Şeklindeki açıklamalarıyla tepkisini dile getirmişti.

 

HAKLI TEPKİLER YERİNİ BULUYOR

 

Siirt Ak Parti Milletvekili Afif Demirkıran konuyla ilgili yaptığı açıklamada Kalkınma Ajansı ve (DPT) Devlet Planlama Teşkilatı yetkilileri ile görüştüklerini dile getirerek “Ödenekler bir sonraki yılın ödeneğine dahil edilmektedir. Ancak yasalardan dolayı birkaç kalkınma ajansı olumsuz etkilendi. Başka illerin vekilleriyle de konuyu görüşerek gerekirse Devlet Bakanımız Cevdet Yılmaz ve Devlet Planlama Müsteşarı’na ileteceğiz.” İfadelerine yer verdi.

 

toki

 

TOKİ İLE İLGİLİ HİÇBİR AÇIKLAMA YAPILMADI

 

Öte yandan ülke genelinde 400 bin TOKİ konutu yapılmış olmasına rağmen ilimiz Siirt’e 1800 konutun yapılması planlanmış olmasına rağmen bu projelerin akıbetlerinin kamuoyu tarafından merak edilmektedir. Vekillerimizin kamuoyunun merak ettiği bu hususu aydınlatmaları isteniyor.

 

Bu haber toplam 2202 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!