1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. DİKA İlimizin 20 Projesine Onay Verdi
DİKA İlimizin 20 Projesine Onay Verdi

DİKA İlimizin 20 Projesine Onay Verdi

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ilimizin 20 projesine onay verdi.

A+A-

DİKA'nın, 2011 Yılı Teknik Destek Kasım-Aralık Dönemi değerlendirme sonuçları açıklandı. DİKA Siirt Yatırım Destek Ofisi'nden yapılan yazılı açıklamada, 2011 Yılı Teknik Destek Programı Kasım-Aralık Dönemi'nin başvuruları, ajans uzmanları tarafından yapılan ön inceleme ve nihai değerlendirmeler ışığında sonuçlandırıldığı ifade edildi.

Açıklamada, "31 Aralık Cumartesi günü saat 18.00'de sona eren ve toplam 72 başvuru alınan program için yapılan başvurulardan 62 tanesi destek almaya hak kazanmıştır. “Yerel aktörlerin TRC3 Bölge Planı’nda yer alan gelişme eksenlerine ve stratejik önceliklere paralel olarak bölgesel kalkınma açısından önem arz eden fakat hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına teknik destek sağlamak amacıyla yürütülen programın toplam bütçesi 400 bin TL destek almaya hak kazanan toplam 62 proje başvurusu için son sözleşme imzalama tarihi 03.02.2012’dir.“ denildi.

Siirt’ten kabul edilen projeler arasında Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Sağlık Müdürlüğü, Siirt Kültür ve Turizm Müdürlüğü, SİSKAV Başkanlığı, bazı kaymakamlıklar ile Baykan Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanlığı'nın projeleri de yer alıyor.

Bu haber toplam 1889 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!