1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. DİKA heyeti, Vali Şentürk’ü ziyaret etti
DİKA heyeti, Vali Şentürk’ü ziyaret etti

DİKA heyeti, Vali Şentürk’ü ziyaret etti

Merkezi Mardin’de bulunan Dicle Kalkınma Ajansından bir heyet, Vali Necati ŞENTÜRK ’ü Makamında ziyaret etti.

A+A-

Vali ŞENTÜRK; Dicle Kalkınma Ajansı’nın sorumluluk ve görev alanına giren 4 ilde, Sosyo-ekonomik problemlerin çözümü, kamu, özel sektör ve STK’lar arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi, kaynakların etkin ve verimli kullanılması ve bölgesel gelişmişlik farkının azaltılması yönünde bölgenin kalkınmasına büyük katkılarda bulunacağına inandıklarını belirtti.

 

İlin sosyal, ekonomik, kültürel ve eğitim durumu hakkında da bilgi veren ŞENTÜRK “Kalkınma ajanslarımızın yapacağı çalışmalarla ülkemizde bölgeler arası kalkınmışlık düzeyinin en kısa zamanda minimum düzeye ineceğine inanıyorum. Ülke genelinde de kurulan bu ajansların yapacağı çalışmalarla ülkemizin arzu edilen kalkınma düzeyine daha kısa sürede ulaşacaktır. İlimiz Tarım, Tarıma Dayalı Sanayi, Hayvancılık, Madencilik, Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve inanç turizmi alanında zengin bir potansiyele sahiptir. İlimizin kalkınmasında bu sektörler öncü sektörler olacaktır.” dedi.

 

Vali ŞENTÜRK, Dicle Kalkınma Ajansı heyetine ilde yürüttükleri çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

 

Heyet adına söz alan Semra KARABOĞA; Batman, Siirt ve Şırnak Yatırım Destek Ofislerinin 2010 yılı ilk çeyreğinde faaliyete geçeceklerini belirterek, Vali ŞENTÜRK’e İlimizin sektörel analizi hakkında verdikleri açıklayıcı bilgiler ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Bu haber toplam 2089 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!