1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. DİKA Destekleyeceği Projeleri Açıkladı.
DİKA Destekleyeceği Projeleri Açıkladı.

DİKA Destekleyeceği Projeleri Açıkladı.

Kurulduğu günden beri ilimize katkıları tartışılan DİKA 2011 yılında destekleyeceği projeleri açıkladı.

A+A-

Her yıl olduğu gibi yine 2011 yılının desteklerinin aslan payını Mardin ve Batman’ın aldığı görüldü. Dicle Kalkınma Ajansı olarak sektörel ve kültürel anlamda geri kalmış illeri kalkındırmak anlamında devlet planlama teşkilatınca yaklaşık üç yıl önce kurulan ajans Siirtli sanayici ve kobilere istenilen desteği veremediği görülürken son iki yılda Siirt’in ajanstan alabildiği destek projeleri bir düzineyi geçmiyor.

 

Dicle bölgesinin kalkınması için her fırsatta yapılan konferans ve toplantılara katılan girişimciler. Kalkınma ajansının destekleme konulu bilgilendirme konularında yeterli olduklarını ama iş projenin sunumundan sonraki bölümlerde ilimizin hep üvey evlat muamelesi gördüğünü aktardılar. Siirtli girişimciler nedense her yıl olduğu gibi bu yılda bu destekleme pastasından yine Batman ve Mardin’in aslan payını aldığını belirtirken Dicle Kalkınma Ajansı yetkililerinin her fırsatta yurt dışı seyahatlerinin ne bölgemize ne de ilimize bir fayda sağlamadığı kanısında olduklarını bildirdiler.

 

2011 yılı Dicle Kalkınma Ajansı destekleme programından toplamda sadece 12 projede destek alabilirken Batman 19 Mardin 19 Şırnak ise 12 projelerinde destek almayı hak kazandı.

 

Toplamda 66 projenin kabul gördüğü Destekleme programlarında proje sahipleri ile önümüzdeki on gün içerisinde protokollerin imzalanacağı bildirildi.

Bu haber toplam 1697 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!