1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. DİKA, basın mensuplarıyla bir araya geliyor
DİKA, basın mensuplarıyla bir araya geliyor

DİKA, basın mensuplarıyla bir araya geliyor

Merkezi Mardin’de bulunan Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki illerin kalkındırılması için kurulan; Şırnak, Batman, Siirt ve Mardin illerini kapsayan Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Abdullah ERİN ve Birim Başkanları, Dört ilin (Mardin, Batman, S

A+A-

Mardin 1. Cadde Kuyumcular Çarşısı’nda bulunan Antik Sur Restaurant’ta verilecek kahvaltıda basın mensuplarının Ajans ve çalışmaları ile merak ettikleri konular masaya yatırılacak.

 

MERKEZİ MARDİN’DE BULUNAN DİCLE KALKINMA AJANSININ PROFİLİ

 

Kalkınma Ajansı, ulusal ihtiyaçları ve kalkınma amaçlı yerel örgütlenme taleplerini dikkate alarak; ülkemizin siyasi, idari, sosyal ve ekonomik koşulları ile dünya tecrübesi ve AB üyeliği perspektifini de gözeten, ülkemize özgü olarak oluşturulmuş bir modeldir.

 

Yerel potansiyeli harekete geçirme ve yerel kalkınmayı gerçekleştirme rolünü üstlenen Dicle Kalkınma Ajansı, küreselleşmeden kaynaklanan tehditlerin bertaraf edilerek, sunduğu fırsatlardan azami yararın sağlanmasına yönelik yerel kalkınma stratejisinin oluşturulmasında çok önemli roller üstlenecektir. Bölgesel Kalkınma Stratejisine uygun olarak, yerel aktörlerce hazırlanacak proje ve faaliyetler; gerek ulusal kaynaklardan gerekse AB’den sağlanacak fonlarla kredi şeklinde değil, hibe şeklinde desteklenerek; yöremiz potansiyeli harekete geçirilecektir.

 

Bu haber toplam 1834 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!