1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dicle Elektrik’te İş Güvenliği Denetimi
Dicle Elektrik’te İş Güvenliği Denetimi

Dicle Elektrik’te İş Güvenliği Denetimi

İl Müdürünün de katıldığı Denetim ile çalışanların güvenliği sağlanacak.

A+A-

Dicle Elektrik Dağıtım, özellikle sahada görev yapan personelin daha güvenli koşullarda çalışmaları için farkındalık oluşması için başlattığı denetimlerini sorumluluk bölgesinin tümünde hayata geçiriyor.

Denetime İl Müdürü de katıldı

Bu çerçevede her kademede çalışanlardan oluşan denetim birimleri, Bilgisayarlı tablet yöntemiyle sahada dolaşarak çalışan personelin İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği) mevzuatına uyup uymadığını kontrol ediyor. Siirt’te de Dicle Elektrik Dağıtım İl Müdürü Naci Obut başta olmak üzere denetim ekipleri, sahadaydı.

İSG Uzmanı ve diğer yöneticilerden oluşan denetim ekibi, önce şehir içi ardından da ilçelerde çalışan personelin iş güvenliği konularına uyup uymadıklarını kontrol etti. Ekiplerin büyük bir kısmının çalışma sırasında kendi güvenliklerini sağlamak üzere şirket tarafından verilen malzemeleri kullandığı belirlenirken, kullanmadıkları belirlenenler ise uyarılarak, kendi can güvenlikleri için daha hassas davranmaları istendi.
 
Çalışanlar bizim için kıymetli

Denetimlere katılan İl Müdürü Naci Obut, şirket tarafından iş güvenliğinin sağlanması ve bunun için farkındalık oluşmasını sağlamak için başlatılan çalışmalara katıldıklarını belirterek, kendileri için çalışanların can güvenliğinin her şeyden önde geldiğini söyledi. Obut, denetim çalışmaları ile ilgili olarak ise şöyle dedi:

Yüksek risk altında çalışan personelimizin iş sağlığı ve güvenliği konularına uyup uymadıklarını belirli aralıklarda kontrol ediyoruz. Genel anlamda kurallara uyulsa da uymayan veya ihmalkâr davrananlara ise gerekli uyarılarımızı yapıyoruz. Şirketimiz iş güvenliği konusunda oldukça hassas davranıyor. Burada çalışan her işçi arkadaşımız bizim için kıymetlidir, onların sağlıkları ve güvenlikleri bizim için her şeyden önce gelir. Bu nedenle her çalışanımızın iş sağlığı ve güvenliği kurallarına azami biçimde uymalarını istiyoruz. Amacımız, kaza yaşanmayan bir iş yılı geçirmek.’’ dedi.

Bu haber toplam 868 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!