1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dicle Elektrik’in Kablo Test Araçları Görevde
Dicle Elektrik’in Kablo Test Araçları Görevde

Dicle Elektrik’in Kablo Test Araçları Görevde

Dicle Elektrik tarafından yeraltı kablolarında yaşanabilecek arızaların çok daha kısa sürede tespit edilerek onarılabilmesi için satın alınan yeni kablo test araçları, bölge illerinde aktif biçimde kullanılıyor.

A+A-

Sorumluluk bölgesinde elektrik kablolarını yeraltına alarak enerji kalitesini artıran Dicle Elektrik değişik sebeplerden dolayı oluşan arızaları, araç filosuna dahil ettiği son teknoloji ile donatılmış kablo test araçları sayesinde artık çok daha kısa sürede tespit ederek onarabiliyor. Son alımlarla sayıları 5’ten 14’e çıkarılan bu araçlar şirketin dağıtım bölgesindeki 6 ilin tümüne dağıtıldı. Dağıtım bölgesini oluşturan Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin’de 3’er, Batman ve Siirt’te 2’şer, Şırnak’ta ise bir adet bulunan kablo test araçları eğitimli personel tarafından kullanılan bilgisayar sistemleri ile donatılmış durumda. Söz konusu araçlar sayesinde eskiden saatler süren arıza tespiti, bu araçlar ve eğitimli kullanıcıları tarafından artık çok daha kısa sürede yapılarak gerekli onarımlar yapılabiliyor. Bu da şirket açısından zaman ve işgücü kaybını önlerken, tüketici açısından da memnuniyet yaratıyor.

Tüketici Memnun

Dicle Elektrik Siirt İl Müdürü Naci Obut, söz konusu araçlar sayesinde hem ekiplerin arızaları çok daha kısa sürede tespit ederek onarabildiklerini belirterek, ‘’Bu durum hem bizim açımızdan hem de tüketici açısından çok olumlu sonuçlar doğuruyor. İki taraf da sonuçtan memnun. Kablo test araçlarının sayısının artması ile yeraltı kablolarında yaşanan arızaların neden olduğu uzun süreli elektrik kesintileri de artık ortadan kalktı’’ dedi.

Bu haber toplam 1818 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
1 Yorum