1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Dicle Edaş personeline teknik eğitim verildi
Dicle Edaş personeline teknik eğitim verildi

Dicle Edaş personeline teknik eğitim verildi

Dicle Edaş Arıza Onarım ve Bakım (AOB) personeline teknik mesleki eğitim verildi.

A+A-

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (Dicle EDAŞ) Siirt İl Müdürlüğü Sistem İşletme biriminde çalışan 150 AOB (Arıza Onarım ve Bakım) personeline, mesleki tecrübelerini artırmak için  3 gün boyunca teknik mesleki eğitim verildi.
 
ÖNCE TEORİK, SONRA PRATİK EĞİTİM

Eğitim Koordinatörlüğünü Sistem İşletme Müdürü Elektrik Mühendisi Raci Nar’ın yaptığı eğitimi deneyimli elektrik mühendisi Yusuf Aktaç ve teknikerler Şerafettin Bingöl ile Şeref Kazel verdi. 3 gün süren eğitim, 50’şer kişilik guruplar halinde gerçekleştirildi.

Siirt İl Müdürlüğü hizmet binasındaki teorik eğitimin ardından, 150 AOB çalışanı sahada pratik eğitime de tabi tutuldu. Eğitim sırasında personele, olası bir teknik arızanın nasıl giderileceği ve elektrik kabinlerinde yapılması gerekenlerin yanı sıra iş güvenliği konularında bilgiler verildi.
 
İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ DE VERİLDİ

Eğitim Koordinatörü Raci Nar, AOB servisinde çalışan personele mesleki tecrübelerini artırmak için eğitim verdiklerini belirterek, ‘’Amacımız personelin iş tecrübesi ve yetkinliğini artırarak müşterilerimize daha sağlıklı ve kesintisiz enerji vermektir. Söz konusu eğitim çalışmaları sırasında sahada çalışan personele, iş tecrübelerini artıracak bilgilerin yanı sıra olası iş kazalarının önüne geçebilmek için iş sağlığı ve güvenliği konusunda da yararlı bilgiler verildi.’’ dedi.

edas1.jpg

Bu haber toplam 2542 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!